Guvernatori i Fed: Të mos kesh një dollar dixhital nuk është më një opsion

Shtë e qartë se epërsia e madhe financiare e ardhshme do të varet shumë nga monedhat dixhitale të bankës rezervë (CBDC), dhe 2 ekonomitë kryesore - SHBA dhe Kina - do ta çojnë luftën në një nivel tjetër.

Të Premten e kaluar, 30 Korrik, Guvernatori i Fed Lael Brainard u shqetësua se të mos kesh një Dollar Dixhital në vend zhduket një zgjedhje. Brainard mbani në mend një numër faktorësh të “& ldquo; seriozitet & rdquo; Pas këtij problemi, raportonReuters Duke folur për Grupin e Strategjisë Ekonomike të Institutit Aspen, Brainard tha:

“& Ldquo; Dollari është vërtet dominues në pagesat në mbarë botën, dhe nëse keni juridiksionet e tjera të rëndësishme në planet me një monedhë dixhitale, një ofertë CBDC (monedhë dixhitale e bankës rezervë), dhe SHBA -ja nuk bën & rsquo; nuk kam një, unë thjesht, mund & rsquo; t e mbuloj kokën rreth asaj. (*) thjesht nuk '& rsquo; nuk më duket si një e ardhme e qëndrueshme. ”& rdquo; Se deri në fund të këtij muaji, banka rezervë amerikane mund të nisë dokumentin kryesor të termit mbi CBDC aka SHBA.

Ndoshta Dollari Dixhital e ka përfshirë veten në një shkallë të shkëlqyer në universin e monedhës dixhitale. Fed në të vërtetë e ka pëlqyer këtë çështje!

Edhe Kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell muajin e kaluar, Korriku dha një deklaratë për shtyp duke përmendur se bota fitoi '& rsquo; t kërkojnë kriptovaluta publike sapo të kenë Kryetarin e Fed. Dollar dixhital

Luftimi i ndikimit në rritje më shumë se '& rsquo; s duke bërë Stablecoins

Një shqetësim është ndikimi në rritje i monedhave të qëndrueshme, aka kriptovalutat e lidhura me fiat. Fed guv mbajti në mend se këto monedha të qëndrueshme nuk janë & rsquo; mbështetur nga çdo qeveri federale. Fed përfshiu edhe më shumë që monedhat e qëndrueshme mund të copëtojnë dhe shumëfishojnë sistemin monetar.

Lael Brainard përfshinte: Ajo “& ldquo;

një botë me monedha të qëndrueshme mund të mendoni për shtëpitë dhe kompanitë, nëse migrimi larg monedhës është vërtet jashtëzakonisht ekstrem, ata thjesht do të humbnin aksesin në një pronë të zgjidhjes të mbështetur nga qeveria federale e sigurt, e cila padyshim është ajo që monedha në fakt ka furnizuar vazhdimisht. "& rdquo; Në, ajo përfshin që CBDC -të mund të luajnë një funksion vendimtar në kalimin e avantazheve të stimulit, veçanërisht gjatë gjithë kohës së një pandemie të tillë.

Përveç një vlere edhe më të madhe, ajo specifikoi: "& ldquo; Shpjegimi i rasteve më tërheqëse të përdorimit mbetet në botën mbarëbotërore, ku zinxhirët e ndërmjetësimit janë jotransparentë dhe të gjatë dhe të kushtueshëm" & rdquo;.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju