Melanion Capital me bazë në Francë siguron miratimin rregullator për Bitcoin ETF

Raporti më aktual zbulon se mbikëqyrësi i fondeve me qendër në Francë, Melanion Capital, në të vërtetë ka marrë një pëlqim rregullator për një fond të tregtuar në këmbim që kërkon të gjurmojë koston e Bitcoin (BTC), ndërkohë që kënaq ligjet në Evropë.

Në detajet e ofruara për Financial Times, Melanion Capital mbajti në mend se fondi është 90% i lidhur me Bitcoin. Në thelb do të gjurmojë një indeks që përbëhet nga 30 aksione nga disa prej bizneseve kryesore të kripto-minierave dhe blockchain. kjo përbëhet nga disa nga emrat e preferuar si Voyager Digital, Riot blockchain dhe Mike Novogratz '& rsquo; Indeksi sGalaxy Digital (*), duke përfshirë një shportë aksionesh, do të peshojë zotërimet e kapitalit bazuar në lidhjen e tyre me

The '& rsquo; s kosto. Bitcoin bitcoin ETF nga The kërkesën e UCITS, kritere rregullative të rëndësishme për financuesit institucionalë. Melanion Capital për

Më mirë ETF Oferta Bitcoin BTC sesa Direct, kreu i ETF në Investime

Cyril Sabbagh, mbani në mend se sigurimi i një ETF bitcoin është një alternativë shumë më e mirë sesa investimet financiare direkte të Melanion Capital. Bitcoin është pasi kujdeset për rrezikun e humbjes dhe piraterisë së shenjave që është e rëndësishme për lojtarët institucionalë. Kjo aktualisht ka ndihmuar aktualisht në një sërë artikujsh të shkëmbyer kripto-tregtuar (ETP).

Evropa, prezantimi i ETF ishte një pengesë e rëndësishme. Megjithatë për FEET, CEO i Melanion, duke folur, tha: Jad Comair “& ldquo;

tubacionet e sistemit monetar konvencional ndalojnë në qasjen në bitcoin. Shumica e ETF ishte një pengesë e vërtetë që nga perceptueshmëria dhe politika që aktualisht rrethon investimet në bitcoin dhe bitcoin. Një shumëllojshmëri e rregullatorëve në mbarë botën janë marrë në të vërtetë me formimin e udhëzimeve për artikujt e fituar nga kripto.

Ajo,

Të martën 3, kryetari i SEC, Gusht rekomandoi mundësinë për të pasur një GTY Gensler ETF në SHBA duke ndjekur fondet e ndara '& rsquo; udhëzimet. Bitcoin rekomandoi që SHBA -ja të mund të ketë He ETF për të përcjellë të ardhmet e bitcoin të përdorura nga CME Bitcoin.Group

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju