Projekti "Monedhë falas për të gjithë" synon të bëjë 1B pronarë kriptosh në 2 vjet

Mbështetur nga a16z dhe gjithashtu i bashkëthemeluar nga Sam Altman, Worldcoin me siguri do të ofrojë kripto krejtësisht falas në këmbim të një kontrolli sysh.

(* 2 *)Projekti "Monedhë falas për të gjithë" synon të bëjë 1B pronarë kriptosh në 2 vjet

Financuar nga peshat e rënda të kriptove, njëbrirësh i ri i kriptove Worldcoin ekspozoi strategjinë e tij për t'i lejuar të gjithëve të vendosin monedha krejtësisht falas për të përshpejtuar nxitjen ndërkombëtare të kriptove.

Sigurimi i popullatës së globit me kriptovaluta krejtësisht falas duket si një projekt i hënës, megjithatë 25 milionë dollarë në mbështetje nga Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, konfirmimi1, Blockchange dhe gjithashtu Day One Ventures, dhe gjithashtu një vlerësim prej 1 miliard dollarësh përfshin një peshë për projektin Worldcoin.

E nisur nga Alex Blania, Sam Altman dhe gjithashtu Max Novendstern, Worldcoin pa përfshirjen e më shumë se 100,000 individëve nga e gjithë bota gjatë gjithë kohëzgjatjes së ekzaminimit dhe gjithashtu synon të arrijë në mbi një miliardë individë brenda 2 viteve. Për dallim, ka më shumë se 300 milion klientë të kriptove në mbarë botën që nga viti 2021.

Duke folur me CryptoPumpNews, themeluesi i Worldcoin dhe gjithashtu CEO Alex Blania pohoi se themeluesit ishin të kënaqur në vitin 2019 dhe gjithashtu filluan të shërbenin për projektin në fillim të vitit 2020. “Sam besonte se ne me të vërtetë mund ta ndryshojmë globin nëse mund të prezantojmë një markë të re, të poseduar bashkërisht, ndërkombëtarisht. kriptovaluta e shpërndarë”, pohoi ai.

Worldcoin është një kriptomonedhë e ekzekutuar si Shtresa 2, përveç blockchain-it Ethereum, ku çdo person mund të prodhojë llogari, të dërgojë blerje dhe gjithashtu të marrë pjesë në procedurën e njohjes. Lansimi i tij në rrjetin kryesor pritet vitin e ardhshëm.

Natyra gjithëpërfshirëse e komunitetit të saj ekologjik, qarkullimi i monedhave krejtësisht falas dhe gjithashtu shpërblimet për regjistrimet krejt të reja janë 3 bare për të nxitur nxitjen e kriptove, sqaroi Blania. Regjistrimi për Worldcoin nuk ka nevojë për asnjë lloj fondi të mëparshëm.

Worldcoin verifikon nëse individi është aktual dhe gjithashtu ka pohuar pjesën e tyre krejtësisht falas duke kontrolluar irisat e tyre me pajisje të personalizuara të quajturaOrb Pronarët e pavarur të bizneseve në të gjithë botën sigurisht që do t'i përdorin këto mjete pasi "Operatorët e Orbit" Blania sqaroi se ata shoferë shpërblehen për secilin klient ata regjistrohen për Worldcoin, për shembull:

“Një operator Orb në Indonezi u bashkua me biznesin më të madh të shpërndarjes së ushqimit në vend për të abonuar çdo shofer, mori me qira një dyqan të tërë në një qendër tregtare për të shfrytëzuar trafikun e faqeve të internetit me këmbë të larta dhe gjithashtu u mirëprit nga drejtori i një qyteti afër për t'i paraqitur të gjithë qytetin Worldcoin Përvoja e tij me këtë qytet ishte aq efektive saqë rezultoi në 8 qytete të tjera të ndryshme që i kërkuan atij të bënte të njëjtën gjë."

Referenca e një kontrolli sysh ngre menjëherë probleme të Big Brother-esque në lidhje me privatësinë personale të klientit. Sipas deklaratës, Orb sigurisht që do të transformojë kontrollin e syrit të një individi drejt e në një kod numerik, kështu që fotografia fillestare "nuk kërkon të ruhet ose publikohet".

Lexo artikullin:  Wealthfront (21 miliardë dollarë AUM) ofron ekspozim të kriptomonedhës ndaj klientëve të tij përmes shkallës së gri

Related: MDT paraqet orakullin e blockchain për të shpejtuar nxitjen e DeFi

Sistemi i fshehur nuk do ta lidhë këtë kod numerik me librat e xhepit të klientëve ose me blerjet për të ruajtur privatësinë personale. Përdoruesit gjithashtu mund të marrin pjesë në rrjetin Worldcoin pa ofruar një kontroll syri, megjithatë ata me siguri nuk do të jenë në gjendje të deklarojnë monedha plotësisht falas.

Grupi po krijon një aplikacion xhepi celular jo-kujdestar për të lehtësuar procedurën e hyrjes në bord. Me siguri do të lejonte blerjet ndërmjet klientëve dhe gjithashtu do të punonte si një navigator për zbulimin e drejtuesve të Orb-it afër. Ata shkojnë për një rritje të shpejtë me qarkullimin e 50,000 Orbs në vit, potencialisht me raundet e ardhshme të financimit gjatë muajve të ardhshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju