Shkëmbimi i kriptove FTX mbledh 420 milionë dollarë nga 69 investitorë

Baza individuale e FTX në fakt është zgjeruar me 48%, ndërsa sasia e profesionit të saj të zakonshëm është rritur në të vërtetë 75% sepse një raund financimi në muajin korrik

Shkëmbimi i kriptove FTX mbledh 420 milionë dollarë nga 69 investitorë

FTX, ndër shkëmbimet më të mëdha të kriptovalutave në të gjithë botën, në fakt ka rritur 420 milionë dollarë në financime të reja, duke e çuar vlerësimin e saj të përgjithshëm në 25 miliardë dollarë.

Kompania prezantoi zyrtarisht të enjten se drejtuesi i FTX, FTX Trading, në të vërtetë ka përfunduar një mbledhje fondesh të serisë së re B-1 që përfshin 69 investitorë, të përbërë nga Bordi i Planit të Pensionit të Mësuesve të Ontario dhe gjithashtu kompania shtetërore e Singaporit Temasek.

Investitorët e tjerë përbëheshin nga kompani të rëndësishme mbështetëse financiare të tilla si Sequoia Capital, Tiger Global, Sea Capital, Ribbit Capital, Lightspeed Venture Partners, dhe gjithashtu fonde dhe llogari të trajtuara nga BlackRock.

Sipas kreut të artikullit FTX Ramnik Arora, financimi i ri sigurisht që do të ndihmojë firmën të zgjerojë më tej shanset e saj të tregut në të gjithë aksionet, tregjet e parashikuara, simbolet e padëgjueshme (NFT) dhe gjithashtu bashkëpunimet e lojërave video. "Ne parashikojmë të bëjmë investime taktike financiare të zhvilluara për të zgjeruar biznesin dhe gjithashtu për të zgjeruar mbrojtjen tonë rregullative," pohoi ai.

Pronari i FTX dhe gjithashtu CEO Sam Bankman-Fried pohoi se ai filloi firmën e tij me sugjerimin e "zhvillimit të një industrie shumë më të mirë ekonomike". "Për këtë raund, ne përfituam nga ato hapa dhe gjithashtu kishim aftësinë të shoqëroheshim me investitorët që fokusoheshin në pozicionimin e FTX si shkëmbimi më i qartë dhe i certifikuar i kriptovalutave në botë," përfshiu ai.

Informacioni vjen shpejt pasi FTX u regjistrua për filialin e tij Bahamian në Bahamas në Shtator Shkëmbimi në fakt është shoqëruar në mënyrë proaktive me tregun NFT kohët e fundit, duke zbuluar fillimin e industrisë së tij autoktone NFT muajin e kaluar.

Ky shkrim po krijon dhe gjithashtu me siguri do të përmirësohet.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju