FTX shkatërron dokumentin e financimit të kriptos me ngritjen e 900 milion dollarë për t'u shkëmbyer me dekor

Shkëmbimi i nënprodukteve të kriptës në të vërtetë ka parë vlerësimin e tij në qiell gjatë vitit të kaluar, duke treguar zhvillimin e shpejtë të posedimeve elektronike gjatë së njëjtës kohëzgjatje.

FTX shkatërron rekordin e financimit të kripto me ngritje prej 900 milion dollarë për t'u bërë dekacorn shkëmbimi

FTX, shkëmbimi i nënprodukteve të kriptovalutave i themeluar nga Sam Bankman-Fried, në të vërtetë ka mbyllur një raund financimi prej 900 milion dollarësh - duke nënvizuar edhe një herë se investitorët po lëkundin kaosin e tregut në ndjekjen e tyre për të zbuluar lojëra me cilësi të lartë blockchain.

Raundi i investimeve financiare të Serisë B kishte më shumë se 60 individë, të përbërë nga Softbank, Sequoia Capital, Coinbase Ventures, Multicoin, VanEck si dhe Familja e Paul Tudor Jones

Me ngritjen, vlerësimi i FTX është zgjeruar në të vërtetë në 18 miliardë dollarë, duke e bërë atë ndër firmat më të mëdha të kriptomonedhave në të gjithë botën. Vetëm një vit më parë, shkëmbimi i nënprodukteve kishte një vlerësim prej 1.2 miliardë dollarësh.

E themeluar në 2018, FTX shkon ndër kompanitë më të mëdha të nënprodukteve kripto në të gjithë botën, me sasi të zakonshme të përditshme që tejkalojnë 10 miliardë dollarë. Me një vend pune në Hong Kong, si dhe një biznes nënash dhe baba në Antigua, biznesi në të vërtetë ka qenë jashtëzakonisht energjik në blerje, si dhe markë, pasi ka marrë në të vërtetë Blockfolio për 150 milion dollarë në gusht 2020. Në mars të këtij viti, shkëmbimi mbrojti të drejtat identifikuese ligjore në arenën e Miami Heat për 19 vitet e ardhshme.

Pavarësisht nga kaosi aktual i tregut që gëlltit kriptovalutat, kompanitë përpiqen të mbështesin startup-et e fokusuara në kripto me një dënim më të lartë. Si KriptoPumpLajmet e raportuara, Andreessen Horowitz i Silicon Valley prezantoi një fond prej 2.2 miliardë dollarësh kripto, muajin e kaluar, më i madhi në sfond.

Gjatë vitit të kaluar, një numër shkëmbimesh kripto janë zgjeruar në të vërtetë duke u bërë njëbrirësh - një term i përdorur nga investitori për të shpjeguar fillestarët me një vlerësim prej 1 miliard dollarë ose edhe më shumë. Amerika Latine, për shembull, aktualisht është shtëpi e 2 sistemeve tregtare me vlerë mbi 2 miliardë dollarë. Një dekacorn është një firmë me vlerë mbi 10 miliardë dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju