Galaxy Interactive mbledh një fond tjetër prej $ 325 milion që synon Metaverse dhe lojërat e gjeneratës tjetër

Kompania e kapitalit neto sigurisht që do të financojë biznesin në tregun interaktiv që përfshin materiale, financime dhe teknologji.

Galaxy Interactive mbledh një fond tjetër prej $ 325 milion që synon Metaverse dhe lojërat e gjeneratës tjetër

Galaxy Interactive, një kompani kapitali kapitali e përqendruar në teknologjinë interaktive të gjeneratës së ardhshme, në të vërtetë ka zbuluar se në fakt ka ngritur 325 milionë dollarë për fondin e saj të dytë nga 2 kapitalistë të ndryshëm.

Fondi është i përqendruar në internet dhe të rritur të vërtetën, sistemin e ekspertëve dhe lojërat e bazuara në blockchain.

Në deklaratën e AnOct 19, Galaxy Digital, pronari më i madh i Galaxy Interactive, përmendi se 150 milion dollarë nga fondi aktualisht janë caktuar për biznesin e profilit të ri të përbërë nga Republic, 1047 Games, Elodie, ROAR, Art Blocks dhe Masterworks me lloje të ndryshme investimet e tjera financiare të shtuara do të zbulohen në muajt e ardhshëm.

Themeluar në vitin 2018 nga shokët bazë Sam Englebardt dhe Richard Kim, biznesi aktualisht ka më shumë se 650 milionë dollarë prona nën monitorim dhe në fakt ka blerë më shumë se 75 biznese.

Englebardt e përkufizon tregun ndërveprues si "udhëkryq i materialit, financimit dhe teknologjisë" dhe mendon se ai me siguri do të nxisë një zhvillim domethënës. Kompania është veçanërisht e përqendruar në antikat elektronike dhe Metaverse, pasi Englebardt mendon se posedimi elektronik duke përdorur NFT -të është një kolonë themelore për një ndryshim shtesë zhytës të rrjetës.

Mike Novogratz, Themeluesi dhe CEO i Galaxy Digital, pohoi se të dy shokët bazë në të vërtetë kishin parë kapacitetin e tregut vërtet më parë:

"Ata [Englebardt dhe Kim] ishin individët e parë që goditën tryezën time të punës duke këmbëngulur me vendosmëri se lojërat kompjuterike dhe gjërat elektronike - të cilat ende nuk quheshin" NFT " - sigurisht që do të jepnin mundësinë më të madhe për të shfaqur inovacionin blockchain dhe atë Galaxy Dixhitale kërkohet të përqëndrohet në këtë dhomë. "

Related: Drejtori i Përgjithshëm i Bitfury vërteton faktorët IPO që duhen marrë parasysh që i përkasin strategjive të rritjes

Lexo artikullin:  Padia XRP: KSHZ këmbëngul se gjykata nuk duhet të anashkalojë dhe gjithashtu të penalizojë DPP

Paratë po lëvizin drejtpërdrejt në treg me Bitkraft Ventures, ndër kapitalistët më të mëdhenj në lojërat video dhe eSports duke lëshuar një fond token prej 75 milion dollarë më parë këtë muaj të përqendruar në lojërat kompjuterike blockchain dhe argëtimin elektronik.

Jashtë materialit ndërveprues, të dhënat dolën sot se Multicoin Capital planifikon të rrisë 250 milionë dollarë deri në fund të vitit 2021 për një fond të përpjekjes së tretë që synon fillimin e kriptove.

Në qershor, Andreessen Horowitz ngriti fondin e tij të tretë kripto, me një vlerësim prej 3 miliardë dollarë, duke e bërë atë fondin më të madh të përpjekjeve për kripto.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju