Premium GBTC tërhiqet ashpër me rritjen e çmimit të Bitcoin (BTC), blerja e balenave vazhdon

Të hënën, 26 korrik, çmimi i Bitcoin (BTC) regjistroi një rikuperim të fortë në rrugën e saj për në 40,000 dollarë. Kjo rikthim i çmimeve ndodhi përmes një shtrëngimi të shkurtër me mbi 600 milion dollarë në pozicione të shkurtra që u likuiduan brenda një ore.

Si rezultat, premiumi i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) regjistroi një kërcim të mprehtë. Duke iu afruar akseve zero, premiumi GBTC regjistroi një lartësi prej 2-muajsh prej -3.407. Sipas të dhënave nga Tiger Trade, premium GBTC kërceu mbi 24% në 26 korrik gjatë orëve të tregtimit të SHBA Lindore.

Nga ana tjetër, ofruesi i të dhënave në zinxhir Santiment raportoi se adresat e balenës 'të nivelit milioner' Bitcoin vazhdojnë akumulimin. Shënon:

"Bitcoin balena që mbajnë midis 100 dhe 10,000 $ BTC vazhdojnë të grumbullohen që nga rënia e majit që dridhi shumë duar të dobëta. Këto adresa tani kanë grumbulluar 130,000 më shumë $ BTC në 5 javët e kaluara, dhe 40,000 të tjera vetëm në 10 ditët e fundit ”.

Ndërsa kishte disa përmirësime në metrikat zinxhir të Bitcoin, kriptoja më e madhe në botë përsëri nuk ka arritur të vazhdojë vrullin.

Bitcoin bën një kthesë, hyn në korrigjimin 5%

Të hënën, Bitcoin dhe tregu i përgjithshëm i kriptove u rritën me thashethemet se Amazon së shpejti do të lehtësojë pagesat e kripto deri në fund të këtij viti. Sidoqoftë, më vonë atë ditë, kompania konfirmoi se nuk kishte plane të tilla. Epo, kjo ishte e mjaftueshme për të ndezur të gjithë eksitimin brenda komunitetit të kriptos.

Në kohën e shtypit, Bitcoin është poshtë 4.18% duke tregtuar me një çmim prej 37,147 $ me një kapak tregu prej 695 miliardë dollarësh. Shkëmbimet kanë filluar të përmbyten me furnizime Bitcoin duke krijuar presion nga ana e shitjes. Duke cituar të dhëna nga CryptoQuant, gazetari kinez Colin wu raporton:

“Katër orë më parë, shkëmbimi FTX kishte një hyrje neto prej 10.32125k Bitcoin, e cila ishte fluksi neto më i madh për një orë në vitin e kaluar. Në të njëjtën kohë, rezervat e Bitcoin në FTX u rritën në 35.32991k BTC ".

Paqëndrueshmëria e fundit në çmimin e bitcoin i ka vënë investitorët në konfuzion të madh. Do të jetë interesante të shohim se si performon BTC nga këtu e tutje. Crucshtë thelbësore që BTC të kalojë rezistencën $ 40,000 për të konfirmuar trendin në rritje.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju