Genesis teston çmimet në fund të ditës për produktin institucional të kriptove të së ardhmes

Genesis ka nisur një metodologji blerjeje dhe shitjeje që lejon blerësit institucionalë të tregtojnë kontrata të së ardhmes Bitcoin bazuar kryesisht në vlerën e tyre të mbylljes në fund të ditës.

Genesis teston çmimet në fund të ditës për produktin institucional të kriptove të së ardhmes

Agjencia e brokerimit të kriptomonedhës Genesis Global Capital ka prezantuar përfundimin e një tregtie të parë të këtij lloji që mund të hapë rrugën në të cilën për mallrat e reja institucionale të kriptove të së ardhmes.

Genesis ka ekzekutuar tregtinë e parë pa bllok (OTC) të një transaksioni Bazë Trade at Index Close (BTIC) duke përdorur kontrata të së ardhmes Bitcoin të lëshuara në Exchange Chicago Mercantile Exchange (CME). Tregtia u bë në bashkëpunim me prodhuesin e tregut të derivateve Akuna Capital në përgjigje të një njoftimi të 26 shtatorit.

Kjo është hera e parë që një BTIC është përdorur për kripto -monedha pasi përdoret në përgjithësi në tregjet e aksioneve. Ky lloj i blerjes dhe shitjes i lejon blerësit të blejnë dhe promovojnë kontrata të së ardhmes me kosto bazuar kryesisht në mbylljen e indeksit në fund të ditës.

Shefi Global i Indeksit të Ekuitetit dhe Produkteve të Investimeve Alternative të Grupit CME, Tim McCourt, përmendi se produkti ishte hapi i mëvonshëm në sigurimin e publicitetit më të lartë për derivatet e Bitcoin të CME dhe të ardhmes së Ethereum, me kontratat Ether që kishin filluar në shkurt. Ai shtjelloi disa përfitime të mëdha të kësaj blerjeje dhe shitjeje të veturës së re, duke shpjeguar:

"BTIC lejon anëtarët e tregut të bëjnë tregti më efektive me idenë, ndërsa ofrojnë një treg të rregulluar për zbulimin në kohë reale dhe saktësi të shtuar të blerjes dhe shitjes për anëtarët institucionalë të cilët kanë nevojë të optimizojnë zotërimet midis tregjeve të së ardhmes dhe atyre vendore."

Genesis i jep likuiditet CME Group për produktet e ardhshme dhe zgjedhjet e saj BTC dhe ETH.

Related: Blerësit e mëdhenj që lëvizin nga Bitcoin në të ardhmen e Eterit: JPMorgan

Në maj, CME lançoi të ardhme mikro Bitcoin që janë çmime kontratash 0.1 BTC. Sigurimi u krijua për të lejuar tregtarët institucionalë të mbrojnë rreziqet e tyre ndaj sendeve kripto.

Deri në fund të qershorit, produkti kishte tejkaluar një milion kontrata të tregtuara, duke sugjeruar se ekziston një kërkesë e tepërt për pozicione më të vogla në kripto midis blerësve institucionalë, megjithatë duke testuar ujërat. Ky produkt më i ri është një shembull tjetër i diversifikimit të zgjedhjeve për blerësit me takë të mirë për të realizuar publicitetin në tregjet e kriptove.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju