Goldman Sachs Files për një Defi dhe Blockchain Equity ETF

Krahu i menaxhimit të aseteve të gjigandit bankar ndërkombëtar të investimeve financiare Goldman Sachs ka aplikuar në të vërtetë për një kriptë të re ETF të bazuar në letrat me vlerë të biznesit të lidhur me kripto dhe procedurat e Defi. ETF e re do të quhet Innovate Defi dhe Blockchain Equity ETF. Sipas regjistrimit të SEC të hënën, kompania do të investonte një minimum prej 80% të pronave të saj të veçanta të sigurimit të mbajtur nga financimi i letrave me vlerë. Paraqitja kryesore e deklaruar,

"& Ldquo; Indeksi është krijuar për të siguruar ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj biznesit që është rreshtuar me 2 stile të rëndësishme, ekzekutimin e Teknologjisë Blockchain dhe Dixhitalizimin e Financave (" & ldquo; Temat & rdquo; -RRB-, & rdquo;

Goldman Sachs shpreson që kriptoja e saj krejt e re ETF do të hapte dëbime për financuesit e pasur të aksioneve që dëshirojnë të blejnë biznes kripto përveç ekspozimit të drejtpërdrejtë ndaj komunitetit jashtëzakonisht të njohur Defi. Indeksi i bllokimit të zinxhirit do të gjurmonte biznesin që siguron artikuj bllokues dhe kripto përveç një larmie procedurash defi.

'& lsquo; Universi i kualifikuar i aksioneve përbëhet nga letra me vlerë të kapitalit tipik, të përbërë nga fatura depozituese, biznesi i vendosur në të gjithë tregjet e vendosura dhe në zhvillim në të gjithë botën, të shënuar dhe tregtuar në shkëmbime të rëndësishme në tregje specifike të industrializuara, të përbërë nga Australia, Kanada, Franca, Gjermania, Hong Kongu, Japonia, Koreja e Jugut, Zvicra, Hollanda, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara ", & rdquo;

Paraqitja e ETF zbuloi se do të tregtonte në një shkëmbim të letrave me vlerë mbarëkombëtare, aq shpejt sa autorizohet.

Goldman Sachs po zgjeron linjën e saj të produkteve kripto

Goldman Sachs ka ardhur në të vërtetë një metodë e gjatë nga kuptimi i saj i hershëm drejt universit kripto specifikisht bitcoin. Kohët e fundit ajo përfundoi duke qenë banka e parë e rëndësishme e Shteteve të Bashkuara për të siguruar shërbime Bitcoin Futures për klientët e saj. Faktori domethënës për modifikimin në pozicion ndaj Bitcoin dhe kriptos, në themel, është nevoja e madhe e klientit.

JP Morgan, një tjetër gjigand bankar amerikan dhe një kritik më i madh Bitcoin gjithashtu kishin nevojë për të ndryshuar pozicionin e tyre për shkak të një nevoje të madhe. Në fillim të këtij viti banka në të vërtetë kishte deklaruar se ata vishnin '& rsquo; planifikoni të siguroni ndonjë send të lidhur me kripto nëse nuk mjafton nevoja dhe brenda një muaji ata zbuluan fondin e tyre të përbashkët Bitcoin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju