Qeveria do të legalizojë pagesat e kriptomonedhës në Ukrainë

Shirat vjetorë të pranverës kanë sjellë modifikime të shumta në zonën e Ukrainës këtë vit. Sipas burimeve, shpenzimi i propozuar i kriptomonedhës është duke u përgatitur për leximin e tij të dytë në Parlamentin e Ukrainës Dhe atje '& rsquo; me një mundësi vërtet të lartë që Qeveria e Ukrainës mund të ofrojë një flamur të gjelbër për pagesat e kriptomonedhës dhe Monedhën Dixhitale të Bankës Qendrore të quajtur gjerësisht '& lsquo; (*) & rsquo; në kombin së shpejti.Hryvnia në

Zëvendësministri ukrainas propozoi faturën dixhitale të pasurisë a

Në intervistë me botimin rajonal të Premten, nën autoritetet e Minfin të Ministrisë së Ukrainës, Transformimi Dixhital theksoi Aleksandër Bornyakov pagesat do të legalizoheshin në vend nëse Crypto autorizonte propozimin '& lsquo; Parlamenti & rsquo; Bill Asset Digital, qeveria federale nuk po përgatitet të pranojë Megjithatë, Bitcoin dhe shenja të tjera si një tender ligjor, deklaroi deputeti edhe më shumë. supozoni se lajmi shfaqet menjëherë pas

Ekspertët regjistruan një ligj tjetër të lidhur me monedhën dixhitale, i quajtur si ligji për '& lsquo; Presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky & Shërbimet e Pagesave hyrja e ligjit në të vërtetë ka lejuar ('*) & rsquo; s banka rezervë për të siguruar një valutë dixhitale të bankës rezervë, ajo dixhitale Raportohet .Ukrainë hryvnya?

Si do të funksionojnë kriptovalutat dhe do të përfitojnë ukrainasit, mbajtësit e pronave të kriptove

Sipas do të merrni përparësi të ndryshme me futjen e udhëzuesit në sektorin e kriptove. Pronat virtuale të Bornyakov nuk do të ishin të ndjeshme ndaj vjedhjeve, dhe klientët mund t'i sigurojnë ato nën rregullimin e qeverisë federale nëse ndodh diçka e keqe. Ligji i propozuar nga Ukraina do ta bëjë kriptomonedhën krejtësisht të ligjshme dhe një '& lsquo; sende të rregullta '& rsquo; për qeverinë federale dhe kombin & rsquo; s banorë. Banorët e tyre do të lejohen të tregtojnë zotërime dixhitale për të gjitha llojet e pagesave të cilat gjithashtu në '& lsquo;

The & rsquo; Shitja dhe mbajtja e kriptove gjithashtu do të përfundojë të jetë një gjë për Blerjen e Bardhë, deputeti theksoi gjithashtu se shpenzimi autorizon dhe ligjëron pagesat kripto vetëm dhe nuk do të përbëjë ukrainasit, megjithatë ose ndonjë pronë tjetër kripto si një tender ligjor. Miratimi i kriptomonedhës Bitcoin dhe Ethereum është rritur ndjeshëm në të gjithë botën, autoritetet në të njëjtën mënyrë kanë marrë gjithashtu përgjegjësinë për të prezantuar

Lexo artikullin:  Popullariteti i Ethereum detyron kompaninë e listuar në NYSE të ndryshojë simbolin e saj të shënimit

Përmbledhja e Billit të Infrastrukturës Amerikane të adoptimit të kriptomonedhës

Ndërsa, autoritetet gjithashtu duken të dyshimta në lidhje me mashtrimet dixhitale të pronës dhe po përpiqen të bëjnë çmos për të kontrolluar zonën e kriptove. Monedhat dixhitale të Bankës Qendrore garë kalë midis kombeve të prezantimit të CBDC '& rsquo; s Megjithatë aktualisht është regjistruar në mënyrë efektive në fituesit jashtëzakonisht të parë. Në mes, Ukraina e propozuar prej 1 trilion dollarësh ka marrë në të vërtetë kritika ekstreme nga lagjet kripto.

Për më tepër, qeveria federale mori hidhërim të rëndë të Bill Infrastrukturës Amerikane në gjuhën e ndërlikuar të , disa senatorë në fakt kanë propozuar ndryshime, megjithatë, ndryshimet janë ende për t'u autorizuarBill dhe mund të çojë në një fitore të pjesshme për lagjen kripto. 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju