Shkalla gri lë të kuptohet për planet për të kthyer besimin e Bitcoin në ETF të vendosur me BTC

Grayscale duket se po kërkon të ristrukturojë Trustin e saj Bitcoin në një fond të mbështetur fjalë për fjalë pasi SEC pranoi një të ardhme të Bitcoin

Shkalla gri lë të kuptohet për planet për të kthyer besimin e Bitcoin në ETF të vendosur me BTC

Investimi financiar institucional titani Grayscale me sa duket po mendon për transformimin e Bitcoin Trust-it të tij në një fond fjalë për fjalë të përpunuar fjalë për fjalë (ETF).

Të Dielën, Barry Silbert, CEO i firmave të nënës dhe babait të Grayscale, Digital Currency Group, la të kuptohet se Grayscale po bën plane për ta kthyer Trustin e saj Bitcoin në një fond të vendosur Bitcoin (BTC).

Pasi në fakt u hodh në Twitter për të kritikuar ETF-të e ardhshme të Bitcoin të pranuara kohët e fundit nga Letrat me Vlerë të Shteteve të Bashkuara dhe gjithashtu Komisioni i Shkëmbimit, analisti i Bitcoin Preston Pysh u përgjigj për të pyetur Silbertin kur Trusti i Grayscale's Bitcoin me siguri do të shndërrohej në ETF të zgjidhur me aBTC "Qëndroni të sintonizuar", reagoi Silbert.

Sidoqoftë, financuesit e Grayscale Bitcoin Trust shfaqen në fakt të shqetësuar nga deklaratat e Silbert, me Individin Sovran individual të Twitter duke shqyrtuar atë që një ristrukturim sigurisht do të sugjeronte për financuesit që mbanin aksione në Trust Bitcoin të Grayscale.

“Çfarë ndodh me ne financuesit e Grayscale kur pranohet vendi ETF? A është transformuar investimi ynë financiar në aksione ETF? ” ata cicëruan.

Thashethemet për aspiratat e supozuara të Grayscale për një ETF Bitcoin filluan të qarkullojnë kohët e fundit pasi një rekord i CNBC duke përmendur ekspertë konfidencialë deklaroi se Grayscale po priste SEC për të autorizuar përfundimisht një Bitcoin ETF

Të Premten, SEC prezantoi se në të vërtetë kishte miratuar regjistrimin e mbrojtjeve nga fondi i tregtueshëm i Bitcoin i bazuar në të ardhmen i ProShares Trust. ETF e ProShares përdor ekspozimin e drejtpërdrejtë të financuesve ndaj marrëveshjeve që hipotezojnë koston e ardhshme të BTC që janë përpunuar në para.

Related: Graudcale Bitcoin Trust FUD është aktualisht në përfundim pasi zhbllokimi i fundit GBTC arrin në thjesht 58 BTC

Pavarësisht se autorizimi i ETF-së u përmend si nxitësi kryesor për aktivitetin aktual të tregut të favorshëm të Bitcoin, shumë ekspertë në të vërtetë kanë kritikuar fondin për kuadrin e tij të zgjidhur me para, në vend që të mbështesin që SEC të autorizojë një ETF Bitcoin që mbështetet dhe gjithashtu është përpunuar në BTC.

Lexo artikullin:  XRP shkel kapakun e tregut prej 40 miliardë dollarësh pasi dërgesat në GME bashkohen me forcat me RippleNet

Sipas azhurnimit më të fundit të aksioneve të Grayscale të Premten, kompania tregon 52.6 miliardë dollarë pasuri nën monitorim - 73% e të cilave mbahen në The Trust Bitcoin

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju