Ja pse analistët thonë "Jo FOMO" përpara fillimit të Bitcoin ETF

Nisja e ardhshme e një ETF të BTC ka demat që deklarojnë se një normë prej $ 100,000 Bitcoin po afrohet, megjithatë analistë të shumtë këshillojnë që një tërheqje e mprehtë e përkohshme mund të ndodhë gjithashtu.

Ja pse analistët thonë "Jo FOMO" përpara fillimit të Bitcoin ETF

Dita kur investitorët e kriptove e kanë pritur prej kohësh është pothuajse pikërisht këtu. Në kambanën e hapjes më 19 tetor, një BTC ETF e bazuar në të ardhmen Pro Aksionet është ngritur për t'u lansuar, si dhe analistët po parashikojnë që ETF-të e shtuara me siguri do të shfaqen gjatë javës së ardhshme.

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro si dhe TradingView zbulojnë se një përpjekje e mëngjesit nga arinjtë për të zbritur normën e regjistruar nën 60,000 dollarë ishte e mbrojtur mirë nga investitorët, si dhe në kohën e kompozimit të tyre është një luftë tërheqëse në $ 61,000 deri Sipërfaqe 62,000 dollarë.

Ndërsa disa në fakt kanë parashikuar që nisja e ETF është gazi i kërkuar për të shtypur BTC në 100,000 dollarë, jo të gjithë analistët pajtohen, si dhe disa këshillojnë se rasti mund të jetë një rast shtesë "të marrësh raportin, të ofrosh informacionin".

Një reduktim më i madh sigurisht që do të ishte aktiviteti me normë "të rregullt"

Një investitor që nuk është tërësisht i magjepsur me sugjerimin e një ETF të së ardhmes të BTC është pseudonimi i individit në Twitter "Cry me a $ COIN", i cili ngarkoi cicërimën në përputhje me rekomandimin se aktiviteti aktual i normës së BTC është vetëm përbërës i një cikli të rregullt të normave.

Sipas kursit të normës të detajuar në grafikun e mësipërm, ekziston një mundësi që majat e Bitcoin të shënohen nën 68,000 dollarë në dy muajt e mëposhtëm para se të zvogëlohen për të zhvilluar një ulje më të madhe afër 46,000 dollarë.

Lexo artikullin:  Just-in: VISA blen RippleNet Partner CurrencyCloud për 950 milion dollarë

Një pikëpamje e krahasueshme u zbulua nga 'Ryan Cantering Clark', që rekomandonte që tashmë, "profesioni ka qenë" autorizim i gjatë ETF ", si dhe ne jemi këtu, kështu që çfarë tjetër në afat të shkurtër na merr shumë më tepër?"

Clark deklaroi:

"Të gjithë e dinë se ku po shkon kjo, kështu që në afat të shkurtër unë supozoj se marrim një tërheqje shumë më të thellë."

FOMO zbrazës paralajmërues

Një vlerësim shumë më i thellë i asaj që ndoshta mund të pasojë u dha nga David Lifchitz, shoqëruesi i trajtimit si dhe oficeri kryesor i investimeve financiare në ExoAlpha. Lifchitz rekomandoi që një tërheqje e vogël mund të ishte në rregull, "veçanërisht pasi çmimi marramendës nga 40,000 dollarë thjesht 2 javë më parë", i cili barazohet menjëherë me një rritje të BTC prej 50%.

Ndërsa Lifchitz rekomandoi që "periudha afatmesme të duket absolutisht më e madhe", eksperti siguroi një fjalë kujdesi për blerësit e mundshëm duke thënë, "këto ETF të Bitcoin të bazuara në të ardhmet CME për të gjetur normën e BTC sigurisht që do të nënformojnë normën e zonës së Bitcoin për shkak të rrotullimit të vazhdueshëm të të ardhmes shpenzimet. ”

Sipas Lifchitz, investitorët specialistë ka shumë të ngjarë të vazhdojnë të përdorin të ardhme Bitcoin CME ose shkëmbime të fituara nga kripto për kërkesat e tyre tregtare, ndërsa "kapitalistët veteranë të kriptove janë të pajisur mirë për tregti të drejtpërdrejtë, si dhe për të mbajtur zonën e Bitcoin".

Lifchitz deklaroi:

"Pra, këto ETF ka të ngjarë të jenë një qasje shumë e lehtë në Bitcoin për kapitalistët e pakomplikuar me pakicë me llogaritë e tyre të ndërmjetësit, që me siguri nuk do të marrin kthimin e plotë të BTC megjithatë kostot janë të përfaqësuara. Këto ETF sigurisht që do të sjellin mundësi arbitrazhi për investitorët e mençur. Wall Street në më të mirën e tij. "

Related: Qëndrueshmëria e Bitcoin RSI rekomandon që norma e BTC të jetë akoma shumë e lartë nga cikli i saj

Norma 90 $ BTC nëse luhet turi i përjetshëm, si dhe kujdesi për zhvillimin

Një rrethanë e fundit për të kërkuar u sigurua nga pseudonimi i individit në Twitter 'Nunya Bizniz', i cili ngarkoi tweet -in në përputhje me një rrethanë të favorshme për aktivitetin e normës së Bitcoin.

Siç shihet në grafikun e dhënë, eksperti rekomandoi që norma e BTC të jetë e mundur të rimarrë ndihmën prej $ 53,000 në afat të afërt para se të rifillojë trendin e saj në rritje.

Lexo artikullin:  Shiba Inu rritet mbi 45% në dy ditë për të arritur një maksimum të të gjitha kohërave

Investitori mendon se pasi norma të tërhiqet në ndihmën themelore, BTC mund të shtypë deri në 98,000 dollarë.

Kapaku i përgjithshëm i tregut të kriptovalutave aktualisht qëndron në 2.463 trilionë dollarë, si dhe çmimi i epërsisë së Bitcoin është 47.3%.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju