Këtu është arsyeja pse Shefi i SEC dëshiron të kapë shkëmbimet e kriptove

Gary Gensler, shefi i SEC ka reaguar në të vërtetë në letrën e senatorit Elizabeth Warren të 7 korrikut që kërkonte më shumë fuqi nga ligjvënësit për të siguruar shkëmbimet e kriptove. Sen Warren në fakt e kishte pyetur shefin e SEC për hapat që firma në fakt ka kërkuar për t'u siguruar financuesve '& rsquo; siguri në tregun e kriptove dhe nëse kërkon ndonjë ndihmë nga Kongresi.

Gensler '& rsquo; reagimi i mbajtur në mend se qentë rregullatorë roje kërkojnë më shumë burime dhe fuqi të kërkuara për të hartuar udhëzime për shkëmbimet e kriptove dhe tregun Defi.

"& Ldquo; Ne kërkojmë autoritete shtesë për të shmangur marrëveshjet, artikujt dhe platformat që të mos bien në mes të thyerjeve rregullatore. Tani për tani, unë mendoj se financuesit që përdorin këto platforma nuk janë të siguruar siç duhet, ”& rdquo;

Letra Gensler që kërkon më shumë autoritet rregullator mbi tregun e kriptove dhe shkëmbime më të rëndësishme të kriptove vjen në një pikë jetësore kur një “& ldquo; me të meta & rdquo; propozimi i taksave për kripto u miratua në Shtetet e Bashkuara Projektligji i Infrastrukturës Seria e veprimeve nga ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara dhe Gensler '& rsquo; nevoja e vazhdueshme për politika më të rrepta në tregun e kriptove mund të jetë fillimi i goditjes së kriptove në Shtetet e Bashkuara.

Shefi i SEC ngre shqetësim për tregun e Stablecoin

Gensler në letrën e tij paralajmëroi gjithashtu kundër tërheqjes në rritje të tregut të stacioncoinit pasi ai mendon se mund të përdoret për të shmangur udhëzimet standarde bankare të tilla si "& ldquo; kundër pastrimit të parave, respektimit të taksave, sanksioneve.

Gensler po përparon zgjedhjet e bëra nga shefi i mëparshëm Ai, dikush që lagjet kripto nuk ishin një tifoz i madh i tij. Jay Clayton në të vërtetë ka përsëritur nevojën e tij për politika të vështira rregullative, sepse vizita e tij në Gensler. Mars

Sen i cili bëri shefin e SEC '& rsquo; Letra e publikut admiroi Warren '& rsquo; s reagim dhe deklaruar, Gensler “& ldquo; Unë & rsquo; m falënderuese SEC

pajtohet dhe në fakt e ka udhëzuar SEC të përdorë autoritetin e tij të plotë për të zgjidhur këto kërcënime, të cilat ai në fakt i ka njohur në të njëjtën mënyrë kur autoriteti shtesë rregullator mund të kërkojë që të jepet nga Kryetari Gensler, "& rdquo; Kongresi

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju