Nëse Bitcoin (BTC) Humbë Këtë Zonë Kritike të Mbështetjes, Një Banjë Gjaku është në karta

Çmimi i Bitcoin (BTC) sot humbi një tjetër mbështetje kryesore prej $ 32.4k, duke rënë nga vlera e saj ditore prej $ 33,159 në një minimum ditor prej $ 31.556. Cryptocurrency e lartë kishte ndërtuar një mbështetje të fortë në zinxhir prej $ 33K javën e kaluar, por nuk mund ta mbante atë mes likuiditetit të ulët në treg. BTC është konsoliduar nën 35K $ për pjesën më të madhe të kohës në dy muajt e fundit pas shitjes masive në maj.

Zona e mbështetjes përfundimtare për kriptovalutën kryesore tani qëndron në zonën e çmimeve $ 31k - $ 31.5k, duke dështuar që BTC të binte nën $ 30K drejt mbështetjes $ 29K - $ 24K.

Paqëndrueshmëria e tregut është në rënie ndërsa hyrja e qëndrueshme e Bitcoin ka filluar të rritet përsëri. Metrikat në zinxhir sugjerojnë se po ndërtohet një vrull i fortë, por mungesa e mbështetjes me pakicë ka çuar në aktivitet dhe vëllime të ulta të tregut.

Nëse Bitcoin arrin të mbyllet mbi $ 31.5K, mund të formojë një fund të trefishtë. Një fund i trefishtë konsiderohet si një formacion bullish, pas të cilit çmimi sheh një ndryshim të trendit.

Shkëmbimet kryesore të kripto humbin 50% të vëllimit të tregtimit

Një studim i fundit mbi rrëzimin e tregut në maj sugjeroi një rënie masive të vëllimit të shitjes me pakicë në muajin vijues. 15 shkëmbimet kryesore të kriptove panë një rënie mesatare të kombinuar prej 51.6% të vëllimit të tregtisë. Vëllimi javor i Bitcoin në Binance arriti nivelin më të ulët që nga tetori 2020.

Interesi institucional vazhdon të arrijë kulmin pavarësisht nga ndjenjat mbizotëruese bearish në treg me disa gjigantë të rrugës së huaj që u bashkuan në ligën Bitcoin këtë muaj. Dje S&P 500 nisi pesë indekse të tjera kripto për të zgjedhur investitorët institucionalë. Shumë analistë kanë parashikuar që pavarësisht nga ndjenjat e vazhdueshme bearish, BTC ka një tjetër këmbë të demit të majtë nëse arrin të dalë nga diapazoni i tij i zgjatur i çmimeve.

Akumulimi i Balenës Bitcoin në rritje

Skenarët e çmimeve mund të japin një pamje të dobët, por, metrikat kryesore në zinxhir nxjerrin në pah një ndjenjë bullish në rritje. Balenat Bitcoin kanë filluar të grumbullojnë përsëri BTC pasi adresa e balenave ka regjistruar një gozhdë masive.

Lexo artikullin:  Katër minatorë Bitcoin të Amerikës së Veriut që mund të përfitojnë nga ndryshimi Lindje-Perëndim

Balena Bitcoin që shiti mbajtjen e tyre BTC me 60K $ ka grumbulluar 17,000 BTC që nga ajo kohë në pritje të një shpërthimi tjetër bullish.

Një tjetër shenjë bullish është akumulimi i minatorëve të bitcoin, të cilët kanë ndaluar dërgimin e pasurive të tyre në bursa për të shitur. Kjo tregon se ata po presin që çmimet të rriten më lart.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju