A po planifikon Tencenti Gjigant Teknik Kinez të hyjë së shpejti në Tregun NFT?

Në mesin e modës në rritje për NFT midis financuesve kinezë, duket se gjiganti kinez i teknologjisë Tencent po përgatitet të hyjë shpejt në tregun NFT. Në një azhurnim special, reporteri popullor kinez Colin Wu raportoi:

"& Ldquo; Kina & rsquo; biznesi më i madh i internetit Tencent do të hyjë në NFT, i përbërë nga muzikë, video lojëra, materiale lajmesh, e kështu me radhë ”& rdquo;

Duket si një përparim vërtet aktual dhe ne ende nuk kemi folur me gjigantin e teknologjisë. Sidoqoftë, biznesi kinez i teknologjisë tani po mbushet për të maksimizuar tregjet NFT në mes të goditjes aktuale të kriptovalutave publike nga qeveria federale dhe rregullatorët kryesorë.

Kompanitë Teknike Kineze që Miratojnë NFT

Në fillim të këtij muaji, ne në CoinGape raportuam se botimi i ri anglez në pronësi të Alibaba –– South China Morning Post (SCMP) –– do të nisë NFT-të për disa nga lajmet e tij më të njohura. Kjo është një metodë interesante e re për të gjeneruar të ardhura nga disa nga veprat më të njohura nga botimi i ri dixhital.

Një tjetër filial në pronësi të Alibaba dhe gjiganti i tregtisë elektronike Taobao ofroi shenja jo-argëtuese (NFT) në Festivalin e saj Tao Bao zona në Toorich City, të gjitha të ofruara brenda pak minutash.

Kur një biznes kaq i madh po regjistrohet me bandën NFT, tregu ka më shumë të ngjarë të bëjë një zhvendosje të fortë përpara. Për më tepër, hyrja e tyre do t'u premtojë financuesve kinezë të cilët në fakt kanë pasur një kohë të vështirë për të bërë metodën e tyre në zonën e kriptove. Për më tepër, mund të ndryshojë peizazhin total të NFT në Kinë duke vazhduar.

Tregu i lojërave video NFT po zhvillohet me një ritëm shumë më të shpejtë në këtë moment. Vetëm moda Defi gjatë gjithë verës së vitit 2020, atje '& rsquo; është një modë NFT këtë sezon veror. Vëllimi i tregtimit për lojërat video NFT është rritur në të vërtetë gjatë dy javëve të fundit me shenjat NFT që tregtohen 8 herë më shumë se shenjat Defi gjatë kohëve të fundit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju