Italia bëhet kombi i 7-të për të lëshuar paralajmërim rregullator kundër binance

Fatkeqësia qeverisëse e Binance nuk duket se është në përfundim e sipër pasi edhe një vend tjetër ka regjistruar në të vërtetë një listë të autoriteteve rregullatore që kanë ofruar në të vërtetë një lloj paralajmërimi kundrejt shkëmbimit më të madh të kripto të globit gjatë muajit të kaluar.

CONSOB, qeni roje qeverisës i Italisë në të vërtetë ka ardhur të jetë autoriteti i 7-të rregullator që ofron një kujdes ndajBinance Qeni roje qeverisës pretendoi se Grupi i biznesit Binance nuk janë të akredituar për të përdorur çdo lloj zgjidhjeje investimesh financiare në vend. Kujdesi kryesor lexohet,

Consob paralajmëron financuesit se "Binance Group" i firmës nuk është i akredituar për të dhënë zgjidhje për investime financiare si dhe detyra në Itali, përkundër faktit se faqja në internet www.binance.com fushat e së cilës quhen "nënprodukte" si dhe "Stock" Token ”në lidhje me mjetet e lidhura me kripto-pasuritë, më parë ishin kompozuar gjithashtu në italisht.

CONSOB gjithashtu sugjeroi investitorët të bëjnë këmbënguljen e duhur para shpenzimeve me anë të çfarëdo lloji të tillë në sistemin e shkëmbimit të internetit për të garantuar se ai bie nën territorin e legjislacionit. Kujdesi nga CONSOM ishte mjaft i krahasueshëm me kujdesin e qenit roje të Mbretërisë së Bashkuar FCA.

A do të humbasë Binance dominimin e tij global?

Binance është shkëmbimi kryesor i kriptove në lidhje me sasinë e tregtuar, shfletimet e faqeve, si dhe larminë e konsumatorëve. Ai përdor zgjidhje kripto për konsumatorë të panumërt nga e gjithë bota. Sidoqoftë, vargu i paralajmërimeve qeverisëse nga 7 kombe të ndryshme padyshim frikëson për të ulur zhvillimin e tij të shpejtë.

FSA e Japonisë ishte fillestari për të siguruar kujdesin e konformitetit kundrejt shkëmbimit kryesor të globit që respektohej nga Ishujt Kajman, Kanada, Mbretëria e Bashkuar, Singapori, si dhe FCA të Tajlandës në Mbretërinë e Bashkuar paralajmëruan financuesit si dhe biznesin për t'u larguar nga Binance për shkak të faktit se është e pa aprovuar për të kandiduar në komb. Thai SEC filloi një rast talljeje penale kundrejt shkëmbimit për të kandiduar pa leje.

Lexo artikullin:  A është $ 40K Bitcoin 10K $ e re? BTC mban mbështetje 43K $ pasi shkëmbimi Bitfinex ndalon tregtimin

Ndërhyrja qeverisëse për Binance vjen me një kohë vërtet jetësore, pasi thirrja e kripto ka rritur në të vërtetë thirrjen telefonike për politikat në të njëjtën mënyrë është rritur gjithashtu. Kështu, shkëmbimet e çertifikuara të kriptove që filluan gradualisht kanë të bëjnë vërtet me kremtimin. Rivali i Binance Coinbase në të vërtetë ka marrë në 2 tregje të reja ndërkombëtare në Japoni si dhe Gjermani me lejen qeverisëse, ndërsa FTX në të vërtetë ka qenë shkëmbimi i tretë më i madh i zonës

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju