Ferma minerare e Kirgistanit në shtëpinë personale Raided; 118 krijues të minierave të BTC morën

Një fushë e madhe e paligjshme minerare e fshehur në zonën e brendshme personale u zbulua në Azinë Qendrore '& rsquo; s (Kirgistani). (*) në ​​fakt ka grabitur shtëpinë dhe ka kapur 118 krijues të Komisionit të Sigurisë Kombëtare të Kirgistanit të lidhur me burimet aktualisht të pakësuara të energjisë të vendit. Operacioni masiv i minierave të Bitcoin Minierave në fakt ka shkaktuar "& ldquo; dëme të shkëlqyera & rdquo; te

The & rsquo; rrjeti i energjisë sipas autoriteteve, raportuan mediat rajonale. Kirgistani u ekspozua se ferma e minierave BTC fshihej nën radar nga ngritja e qendrave të izolimit të zërit dhe ventilimit. Ajo forcon politikat minerare

Kirgistan '& rsquo; Operacionet e minierave të kriptos panë një rritje radiale pas vitit 2017 kur kostoja e kriptovalutave filloi të kapërcejë mbulimin ndërkombëtar.

Vendi i Kirgistanit pa aktivitet të shtuar të minatorëve më tepër të The '& rsquo; s energji elektrike e lirë. Kirgistani, kjo, nga ana tjetër, rezultoi në një valë të mungesës së energjisë elektrike në vend dhe deri në vitin 2019 Megjithatë zbuloi një kufizim në sigurimin e regjistrimit për detyrat e minierave të Korporatës Shtetërore të Kirgistanit Power Holdings. nga sistemet hidroenergjetike personale u lejuan të vazhdojnë aktivitetet minerare, domethënë, kufizimi nuk u përdor për këto qendra.

Megjithatë, e & rsquo e autoriteteve; butësi në lejimin e minatorëve të funksionojnë në burime të qëndrueshme të energjisë, Pavarësisht nga një rritje në fermat minerare të paligjshme. Avullore Kirgistani në platformat e minierave të BTC

Goditja e Malajzisë

Prodhuesit e minierave në fakt kanë parë një rritje ndërkombëtare për shkak të përdorimit të tij të lartë të energjisë Bitcoin, Autoritetet e Kohëve të fundit shkatërruan haptazi mbi 1000 trupa minierash bitcoin që ata kishin marrë në të vërtetë. Prodhuesit malajezë të minierave BTC u vendosën në zonën e parkimit të selisë së autoriteteve dhe u goditën nga avulloret.

I gjithë rasti u qëllua dhe u paraqit si pjesë e një operacioni të përbashkët midis policisë në qytetin e The dhe energjisë elektrike Miri. Sarawak Energy po merr pozicione për dhe kundër minierave të BTC.

Vendet e shumta Ndërsa vendet po bashkohen kundrejt kriptove, aziatikët në fakt kanë pranuar një numër të madh të minatorëve të kriptove që lëvizin nga Kazakistani në mes të goditjes së kriptove në Kinë. Kombi kinez në fakt ka parë një rritje gjashtëfish të pjesës së minierave në një vit, duke u rritur nga 1.4% në vitin 2019 në 8.2% në shtator. Prill

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju