Litecoin, Analiza e Çmimit të Ripple: 10 Gusht 2021

  • Litecoin mban trendin e rritjes brenda një kanali paralel në rritje, duke u rritur në 170 dollarë për herë të parë duke marrë parasysh atë qershor.
  • Ripple zbulon vend të shenjtë mbi 0.8 dollarë, megjithatë humbet vrullin për ta sjellë atë me shpërthimin në 1 dollarë.

Demat në të gjithë tregun në të vërtetë kanë ulur këmbët për numrin e fundit të javëve. Java e mëparshme ishte kryesisht nën kontrollin e demave, ku Bitcoin e mbylli hapësirën në 45,000 dollarë. BTC gjithashtu kreu supet me 46,000 dollarë para se të ngecte për të mundësuar demat të mblidhnin forcën për shpërthimin e qëndrueshëm përtej 50,000 dollarëve.

Litecoins:

Ashtu si zotërimet e shumta të kriptove në treg, Litecoin u përgjigj me bullizëm me rritjen e kostos së Bitcoin. Shitja në korrik në fakt kishte parë fitime të shkurtimit të LTC në 100 dollarë. Sidoqoftë, ndërsa demat fituan përsëri kontrollin në të gjithë bordin, një prirje rritëse e restauruar hyri në fotografi, duke përforcuar Litecoin drejt $ 200.

Një kanal paralel në rritje duket se po lehtëson veprimet e demave dhe arinjve. Për rrethanat, pavarësisht ngritjes së mrekullueshme nga 100 dollarë në 170 dollarë, kufiri i sipërm i kanalit qëndron në metodën e fitimit në 200 dollarë.

Nga ana tjetër, kufiri i mesëm mbetet në linjë për të shmangur uljet nga shtrirja e listuar nën 160 dollarë. Bllokimi i blerësit në 160 dollarë mbetet jetik për rifillimin e trendit në rritje.

Vini re se divergjenca e konvergjencës mesatare lëvizëse (MACD) ka një impuls bullish, që ndikon në trendin në rritje dhe motivon më shumë blerës të regjistrohen në treg. Prandaj, kuotimi i Litecoin për 200 dollarë nuk ka mbaruar.

Grafik 12 orë LTC / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Ripple: -

Kostoja e valëzimit duket se është rregulluar mbi 0.8 dollarë pas një rikthimi nga asistenca në 0.75 dollarë, e vërtetuar të hënën Parashikimi bullish nga fundjava pa XRP të mbyllte hapësirën në 0.85 dollarë, megjithatë mungonte vrulli për të përfunduar udhëtimin në 1 dollarë.

Përveç bllokimit të blerësit në $ 0.8, ndihma i ofrohet Ripple nga 200 Simple Moving Average (SMA). Kuptoni që MACD ka një sinjal bullish që është mbajtur në të vërtetë duke pasur parasysh atë 22 korrik. Nëse fotografia teknike në tabelën e përditshme mbetet e njëjtë, XRP do të rifillojë me shpejtësi rritjen në $ 1.

Lexo artikullin:  Çmimi BTC humbet $ 42K pasi refuzimi i ri përqendrohet në mbylljen mujore të 'rastit më të keq' Bitcoin

Grafik ditor XRP / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Ndërkohë, meriton të theksohet se një korrigjim nga veprimi i pjesës dominuese nuk është një koncept jorealist. Nëse humbjet ndajnë ndihmën prej 200 SMA në 0.8 dollarë, urdhrat e mëdhenj të shitjes do të fillojnë. Një rritje në presionin e sipërm mund të ulë fitimet e grumbulluara në favor të humbjeve në 0.7 dollarë.

 

 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju