Investitorët e Litecoin duhet të jenë të përgatitur, në këtë shkallë duhet të prishen

Përgjegjësia: Kërkimet për vlerësimin e listës më poshtë janë pikëpamjet e vetme të autorit dhe gjithashtu nuk duhet të merren si rekomandime të investimeve financiare

Që nga java e parë e korrikut, Litecoin në fakt ka rënë gradualisht në vlerë. Zotërimi elektronik filloi muajin me një shumë të lartë prej $ 146, megjithatë zhvillimi i një kanali poshtë zvarriti normën e tij të renditur poshtë gradave të shumta të ndihmës. Ndërsa ka një aktualizim specifik të rreshtuar që sipas Charlie Lee mund të jetë "ndryshues i lojërave" të vërtetë, efikasiteti i LTC-së në grafikë ende nuk pasqyron asnjë lloj pamje të favorshme.

Në momentin e kompozimit, Litecoin tregtohej me 121.15 dollarë, me një rënie prej 3% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafik Litecoin 4 orë

Kanali i poshtëm i LTC u ngrit kur norma nuk ishte në gjendje të dëmtojë mbi $ 150-tavan në blogun e tij të 2-të të postimit të kripto-rënies. Ndërsa LTC lëkundet ndërmjet të dy linjave të prirjeve në rënie, vlera e tij u ul me praktikisht 20% nga faktori më i madh në atë më të përballueshëm të modelit. Në kohën e shtypit, norma po shkonte në drejtim të shenjës kritike të ndihmës prej $ 117.6 - - Një zonë që mbështeste vjeshtën e LTC në 23 maj.

Demat e tregut mund të parashikohet të ofrojnë disa shpagime në këtë shkallë dhe gjithashtu të kenë çdo lloj humbjeje afatshkurtër, megjithatë një mbyllje e shënuar poshtë kësaj shkalle mund ta tërheqë normën në kthesën e tij në 22 qershor të reduktuar prej 104.5 $ - - duke qëndruar për humbjet e shtuara prej 13 % Për të mbajtur një rezultat të favorshëm, LTC kërkon të rritet mbi $ 126-markë pasi kjo sigurisht do të shoqëronte 20-SMA (e kuqe) dhe gjithashtu gjysmën e vijës së modelit të saj.

arsyetim

Sipas Indeksit të Lëvizjes Drejtuese, një model bearish po forcohej ndërsa ndarjet e -DI dhe gjithashtu + DI. Një analizë ADX e 29 rekomandoi që luhatjet e shpejta të kursit ishin të mundshme për shkak të një tregu shumë më të drejtuar.

Lexo artikullin:  Protokolli Taker mbledh 3 milion dollarë për të transformuar likuiditetin dhe shfrytëzimin e NFT

Indeksi i Forcës relative u vu re se ishte në rajonin bearish, megjithatë bëri faktorin verior në kohën e shtypit. Një zhvendosje mbi 40 do të mbështetej me siguri nga disa që përtërinin. Më në fund, linja MACD vazhdoi zbritjen e saj dhe gjithashtu vërtetoi aktivitetin e normës së LTC, megjithëse tabela e byrekut mbajti në mendje edhe një energji të pabarabartë.

përfundim

Për shkak të mungesës së sinjaleve të qarta, zbulimi i zonës vijuese relaksuese të LTC është e vështirë. Shkalla e lartësisë është ende për të shkelur zonën thelbësore të ndihmës prej $ 117.6 dhe gjithashtu ekziston një mundësi që demat e tregut të ruajnë humbjet e tyre brenda kësaj zone. Në rastin kur mbrohet mbrojtja, lokacioni i mëposhtëm i ndihmës u qetësua në kthesën e tij më 22 qershor të reduktuar prej 104.5 $.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju