Analiza e çmimeve të LUNA: Çmimi Terra (LUNA) Kërcen 70% Javën e kaluar, A është një kohë e mirë për të blerë LUNA?

 • LUNA në fakt është restauruar pothuajse 70% javën e kaluar
 • Çmimi LUNA në fakt sapo ka pastruar rezistencën e tij në rritje të kanalit
 • RSI po mbështillet pikërisht e shënuar poshtë vlerës së tepërt të blerjes

Përmbledhje e çmimeve të LUNA

Kostoja e LUNA-s në fakt është mbajtur relativisht mirë gjatë dy muajve të mëparshëm pasi shumica e monedhave arritën në një nivel krejt të ri gjatë 2 javëve të fundit. LUNA në fakt ka qenë duke shtypur vazhdimisht nivele më të ulëta pasi shumica e alteve në fakt janë duke u shtypur më poshtë. Kjo zbulon forcën e përgjithshme të LUNA pasi normat janë ende mbi 2000% në krahasim me vitin e kaluar. LUNA ka një hapësirë ​​të madhe kostoje që mund të mbushet shpejt nëse tregu vazhdon të jetë bullish. 

DI MORE SHUM: Rishikimi i Projektit Terra (LUNA) dhe Parashikimet e Çmimit LUNA 2021

Ndërsa hedhim një vështrim në tabelë, ne mund të shohim që normat në të vërtetë kanë formuar një kanal në rritje gjatë 65 ditëve të fundit (shfaqur me ngjyrë të gjelbër). Vetëm ditën e fundit, LUNA në fakt është pastruar plotësisht mbi modelin kryesor të zhvillimit të kanalit. Përderisa normat mbeten mbi këtë, LUNA mbetet në një zonë fantastike.

Së bashku me këtë model qëndron një zonë rezistence prej $ 8.78- $ 9.43. Demat duhet të vazhdojnë të mbajnë normat mbi këtë shenjë për të mbetur në një model bullish. 

Analiza e Çmimeve Terra: Grafiku 4 orësh i LUNA / USDT

Në kohën e kompozimit, 600MA po shërben si një linjë rezistence së bashku me 2 barrierat e tjera. Kjo në të vërtetë ka qenë një shenjë fantastike nëse po ndodh një model demi ose një ariu. Nëse normat mund të pastrohen mbi këtë MA, LUNA duhet të ketë të gjitha verifikimet e kërkuara për të pasur një model bullish të vërtetuar. Nëse arinjtë kërkojnë përsëri kontrollin, LUNA do të zbulojë ndihmë me 8.26 $, 7.59 $ & & 6.47 $.

 • RSI: Ndërsa hedhim një vështrim në RSI, ne mund të shohim se një flamur demi afatshkurtër ka qenë duke u formuar. Nëse forca trajton për të thyer në dobi, LUNA do të përjetojë një shtytje tjetër të fortë bullish.
 • MACD: MACD në fakt sapo ka kontrolluar zonën bullish e cila në fakt ka sjellë këtë rritje të kostos afro 70%.
 • Lëvizja mesatare: MA '& rsquo; Në të vërtetë kanë prekur një linjë modeli afër 2 muajsh që në të vërtetë ka shërbyer si rezistencë 2 herë të tjera. Thyerja e kësaj shenje do të lejojë që LUNA të shkojë drejt objektivave të saj të ardhshëm. 
Lexo artikullin:  Rritet çmimi i Solana (SOL) në ATH -në e Re, a do të thyejë çmimi SOL 70 dollarë?

Nivelet Luna brenda ditës 

 • Shkalla e vendndodhjes: 9.40 dollarë
 • Trendi: Bullizëm
 • Paqëndrueshmëria: E lartë
 • Mbështetje: 8.79 dollarë
 • Rezistenca: $ 9.42
Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju