Themeluesit kryesorë të DeFi mbështesin lojën "luaj për të fituar" që shpreson të jetë Flappy Bird tjetër

Një lojë krejt e re e bazuar në blockchain për të fituar lojë e quajtur Fancy Birds shpreson të përsërisë suksesin e zakonit duke formuar ndjesinë celulare Flappy Bird

Themeluesit kryesorë të DeFi mbështesin lojën "luaj për të fituar" që shpreson të jetë Flappy Bird tjetër

Një lojë krejt e re blockchain play-to-earn (P2E) që shpreson të përsërisë suksesin e formimit të zakonit të sensacionit celular të vitit 2013 Flappy Bird, në fakt ka tërhequr mbështetjen e disa prej emrave më të rëndësishëm të DeFi.

Kain Warwick nga Synthetix, Stani Kulechov nga Aave, Tyler Ward nga Barnbridge, financuesi i engjëjve Santiago Santos (ish-ParaFi Capital) si dhe 0xmaki nga Sushi u regjistruan me një raund paraprak sot për Fancy Birds të ardhshëm i cili planifikon të nisë rreth e rrotull nje muaj.

Fancy Birds është një lojë e vetme për lojëra celulare me 8,888 personalitete NFT të krijuara në mënyrë arbitrare, të prodhuara fillimisht me atribute të personalizuara, që nxjerrin gradë për të fituar zonën e tyre si "zogu më i mrekullueshëm në fole".

Lojtarët e suksesshëm fitojnë 40% të furnizimit me token Fancy (FNC), si dhe përmirësimet me siguri do të shohin vendosjen e nisjes së lojës me shumë lojtarë, me riprodhim, shtrimin si dhe ngjarje të synuara. Grupi mbetet në biseda për ta nisur atë në punën e shkallëzimit të shtresës 2 të Ethereum NFT, Immutable X.

Ashtu si me një sërë punësh të tjera ndoshta të mëdha meme, Fancy Birds u shfaq pa vend në Twitter disa javë më parë pasi krijuesi i Illuvium Kieran Warwick pyeti në Twitter: "Si nuk ka zhvilluar një person një shfaqje për të fituar Flappy Bird? ” Ai e informoi Crypto -n PumpLajme:

“Është e thjeshtë, thjesht formim i jashtëzakonshëm zakoni, si dhe shumë i këndshëm, si dhe në kulmin e tij kishte 100 milionë klientë çdo ditë. Rezulton se një person në fakt është duke e ndërtuar atë ashtu siç është në beta aktualisht.”

Warwick erdhi në bord si ekspert si dhe ndihmoi në organizimin e para-farës, si dhe grupi aktualisht po lidhet me Framework Ventures, Delphi Digital si dhe a16z për raundin tjetër.

Lexo artikullin:  Qendra e të dhënave të minierave të Grupit Bitdeer krenohet me kapacitet të pakrahasueshëm dhe efikasitet energjie

Puna jashtë kontrollit është krijuese evokuese e Barnbridge, si dhe puna e financuesit të Flappy Bird Tyler Ward's Non Fungible Pepe, e cila u krijua menjëherë nga një sërë individësh të njëjtë më parë këtë vit, duke bërë miliona në disa javë para ndryshimi i drejtë në Universe xyz për faktorët e të drejtës së autorit.

Related: Crypto Pepes: Çfarë bën Meme Frog?

Puna shumë e Warwick Illuvium është një lojë tjetër e ardhshme blockchain P2E që po zgjerohet jashtëzakonisht. Kostoja e tokenit ILV në fakt është rritur nga 33 dollarë në qershor në 800 dollarë aktualisht, është mbledhur një kapital tregu pesëdhjetë për qind një miliard dollarë, si dhe 200,000 pjesëmarrës Discord.

Warwick gjithashtu i sugjeroi ata për krijimin e administratës së zonës bazuar në modelet e Illuvium si dhe Synthetix.

“Grupi në fakt ka qenë vërtet i përgjegjshëm, ata do të decentralizohen plotësisht me një DAO fillimisht, si dhe me një këshill administrimi, me 100% të fitimeve (kostot e akumuluara të sistemit) që kthehen tek aksionerët,” tha ai.

“Ne rimodeluam tokenomikën, kështu që kjo krijon një ndjenjë edhe më të madhe, kështu që supozoj se ata janë të pozicionuar si lojtarë vërtet të mëdhenj.”

Illuvium është një shoqërues kryesor, si dhe ndjekësit me siguri do të jenë në gjendje të përdorin një variant 8-bit të personalitetit kryesor të asaj loje Rhamphyre për të luajtur në Fancy Birds.

Fancy Birds shpreson të magjepset në zonën e rëndësishme P2E në vende si Filipinet "Po përfiton nga e njëjta pikë si Axie Infinity si dhe është në celular, kështu që çdokush mund të luajë kështu që unë pres që një ton lojtarësh të grumbullohen." - deklaroi Warwick.

Ndërkohë Warwick deklaroi se grupi Illuvium po bëhej gati për lançimin e trailerit të tij të parë që zbulonte globin në mënyrë specifike se si funksionon loja.

Lexo artikullin:  Rregullatorët kinezë bashkojnë forcat për të goditur kripton

“Ne kemi zhvilluar qartë shumë zhurmë, ne kemi pothuajse 200,000 individë në Discord aktualisht, si dhe pikat po shkojnë vërtet mirë. Por ajo që ne nuk e kemi zbuluar është traileri ynë i lojës,” thotë ai.

"Do të ketë një numër të madh individësh që presin në vijën anësore, si dhe duhet të na ndihmojë t'i marrim ata në linjë për të pretenduar: 'Kjo është e vërtetë. Kjo në fakt po ndodh. Është një lojë A tre-kahëshe”.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju