Mashinsky thotë se USDT është krijuar për kripto si dhuratë prej 1 milion dollarësh e ofruar për të mos zgjedhur rezervat

Hindenburg Research po siguron një shpërblim prej 1 milion dollarësh për detajet mbi rezervat e Tether, me kompaninë që përmend se Tether ende nuk do të zbulojë praktikisht asgjë "në lidhje me palët e tij".

Mashinsky thotë se USDT është krijuar për kripto si dhuratë prej 1 milion dollarësh e ofruar për të mos zgjedhur rezervat

Një shpërblim deri në 1 milion dollarë është ofruar në fakt për çdo individ që mund të hedhë dritë mbi mbështetjen e saktë të rezervave të Tether

Kjo mbështetje thjesht u mor pak, pasi CEO i Rrjetit Celsius Alex Mashinsky supozohet se Tether prodhon USDT krejt të re në këmbim të zotërimeve të kriptove-gjë që shfaq problem me kushtet e vetë Tether.

Kompania "Studimi Forenzik Monetar" Hindenburg Research cicëroi në 20 tetor fansat e saj 171K se mban "pyetje në lidhje me vërtetësinë e Tether", si dhe ofroi një nxitje deri në 1 milion dollarë për informacione thelbësore mbi rezervat e Tether të cilat ajo deklaron se mund të pozicionohen një rrezik për kapitalistët në një gamë "sistemike".

"Lidhja është një bazë thelbësore e tregut të kriptove prej shumë trilion dollarësh. Megjithatë, pavarësisht nga rastet e dyfishta të hapjes, zbulimet e saj rreth pronave të tij në të vërtetë nuk ishin transparente. "

"Biznesi deklaron se mban një pjesë të konsiderueshme të rezervave të tij në letër industriale, por në fakt nuk ka zbuluar praktikisht asgjë në lidhje me palët e tij," përfshiu Hindenburg Research.

Por, si më e madhe se disa shikues që mbanin në mend, 1 milion dollarë nuk është një shumë e madhe parash për të pastruar pluhurin në një shenjë me një kapital tregu prej 70 miliardë dollarësh.

Tether në fakt ka qenë tema e ekzaminimit ekstrem, me autoritetet rregullatore që veprojnë kundër kompanisë në disa ngjarje mbi strukturën e rezervave të tij. Në maj Tether lëshoi ​​një libër të zbutur të prishur në maj i cili zbuloi një sasi të madhe letre industriale të pacaktuar, përveç margjinalit para në para ose institucion financiar paradhënie.

Më 15 tetor Tether si dhe biznesi i tij Bitfinex arritën një negociatë për të paguar 42.5 milion dollarë në Komisionin e Tregtimit të të Ardhurave të Mallrave, i cili pohoi se Tether nuk kishte rezerva të parave të gatshme parash për 2 të tretat e kohëzgjatjes midis 2016 dhe 2018.

Lexo artikullin:  Viza që punon në qendrën e ndërveprimit të blockchain për pagesat e kriptove

Tether u përpunua por ai hodhi poshtë rastet duke pasur parasysh se nuk kishte "asnjë kërkim për atë që simbolet e Tether nuk ishin mbështetur plotësisht në çdo kohë - thjesht se rezervat nuk ishin bërë në para të gatshme, si dhe të gjitha në një llogari rrjedhëse të titulluar në emër të Tether, çfarëdo kohe ”.

U zhvillua për të pohuar: "Ashtu si Tether ishte në Urdhër, ai në fakt ka ruajtur vazhdimisht rezerva të bollshme, si dhe në fakt kurrë nuk ka ndalur së punuari për të kënaqur një kërkesë shpengimi."

Related: Kompania e financimit të kriptove Celsius Network rrit 400 milionë dollarë

Ndërkohë, CEO i Celsius, Alex Mashinsky po përballet me shqetësimet e tij rregullative pasi vendi i punës i Prokurorit të Përgjithshëm të Nju Jorkut filloi të merrte parasysh kompaninë e tij, si dhe një sistem financiar më të qëndrueshëm sot.

Në një takim pasues, Mashinsky informoi Financial Times onOct 19 se si përbërës i një marrëveshjeje huamarrjeje, Tether krijoi simbole krejt të reja USDT në këmbim të posedimeve elektronike:

"Nëse siguroni siguri të mjaftueshme, siguri fluide, Bitcoin, Ethereum dhe më shumë ... ata me siguri do të prejnë Tether kundrejt tij."

"USDT e re lëshohet për financime të tilla," përfshiu ai, duke përmendur se USDT-ja e re është shkatërruar më vonë pasi financimi është mbyllur me urdhër për të "mos rritur plotësisht USDT në rrjedhë".

Një kuadër i tillë huamarrjeje me sa duket me siguri do të shfaqet në ofendim për sa i përket zgjidhjes së Tether, e cila thotë:

“Tether sigurisht që nuk do të japë Tether Tokens për faktorin që duhet marrë parasysh që përmban Tokenet Dixhitale (për shembull, Bitcoin); vetëm paratë me siguri do të miratohen pas lëshimit. "

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju