'Shumë ow' përpara? Fraktali i tabelës Dogecoin vë në rrezik tubimin e QTD të Shiba Inu prej 390%

SHIB po pasqyron dukshëm vlerën e mentorit të saj Dogecoin nga sesioni shkurt-prill 2021, duke rritur perspektivat e hedhjes përpara.

'Shumë ow' përpara? Fraktali i tabelës Dogecoin vë në rrezik tubimin QTD të Shiba Inu prej 390%

Shiba Inu (SHIB) është shfaqur si një nga investimet më të mira që shkon në tremujorin e katërt dhe të mbetur të 2021, me vlerën e saj duke u rritur me mbi 390% në javën fillestare të tetorit. Sidoqoftë, kriptomonedha meme spin-off tani rrezikon të fshijë shumicën e këtyre veçorive në klasat që po afrohen.

Yuriy Bishko, një analist i tregut me qendër në Ukrainë, përmendi situatën e mundshme bearish të bazuar kryesisht në zhvillimet aktuale të vlerës së Shiba Inu që duken shumë tmerrësisht si ato të regjistruara në tregun Dogecoin (DOGE) më parë këtë 12 muaj.

Për rastin, tubimi i vlerës së SHIB në tetor miratoi 5 muaj konsolidim brenda një vlere të gjerë prej 0.00000398 dollarë. Në mënyrë të ngjashme, modeli anësor i DOGE në Shkurt-Prill 2021, ku ofertat e tij u tërhoqën midis 0.0471 $ dhe 0.0630 $, shërbeu si bazë për një tubim 500%të vlerës plus në fund të prillit.

Bishko deklaroi se tregtarët që blenë shenja Shiba Inu përgjatë pjesës së saj të konsolidimit anash duhet të promovojnë jo më pak se 20-30% të pozicioneve të tyre nëse ata gjithsesi mbajnë pas tubimit. Ndërkohë, nëse shtrirja e shpërthimit të uebit të SHIB tejkalon 500%, atëherë tregtarët duhet të hedhin një tjetër 70-80% të zotërimeve të tyre në internet.

Kjo është veçanërisht si rezultat i grumbullimit të vlerës supersonike të Dogecoin në fund të Prillit që rezultoi në një korrigjim rreth 60%. Bishko shtoi:  

"Nëse SHIB përsërit mostrën identike, [tregtarët] duhet të blejnë para shtesë me një kosto të ulët 60%."

SHIB rifillon trendin në rritje

Teknika e marrjes së fitimit u shfaq ndërsa Shiba Inu rifilloi trendin e saj në rritje të Premten pasi ra 41% në një korrigjim të vlerës në seancën e mëparshme.

SHIB u mblodh pothuajse 27.5% për të arritur një tepricë brenda ditës prej 0.00002919 dollarë, shumë në përputhje me goditjet e krahasueshme në të gjithë pronën më të lartë të kriptove, së bashku me Bitcoin (BTC) dhe Ether (ETH). Shenjat me kapak të vogël ndonjëherë bëjnë të ditur zhvillimet në tregjet me kapak të lartë; si ilustrim, vlera e SHIB-it prej 390% në tremujorin e sotëm (QTD) përkoi me transferimin përmbys 30% të Bitcoin në intervalin identik. 

Lexo artikullin:  Foshnja braziliane fiton mbi 6,500% fitim në pronësinë e saj të parë Bitcoin

Në të njëjtën kohë, indeksi i energjisë relative të Shiba Inu dita ditës (RSI) njohu vlerësimet e vlerës aktuale të kriptomonedhës si të tepërt të blera. Analistët marrin parasysh një RSI që studion mbi 70 si shumë të vlerësuar për një aktiv, ndonjëherë duke ndjekur si një korrigjim të vlerës ashtu edhe një konsolidim anash.

Bleeding Crypto, një analist i paanshëm i tregut me bazë në Twitter, parashikoi që SHIB të rishqyrtojë sasionin e tij të tepërt sessional prej $ 0.00003528. Analisti me pseudonim citoi një grafik të Fibonacci retracement pas konfigurimit të tij të vazhdueshëm, duke vënë në dukje se kapaciteti i SHIB për t'u rikthyer fuqishëm pasi ra pothuajse 50% do të thoshte se "do të kthehet përsëri në ndërmarrje".

Bazat e Shiba Inu duket se pajtohen.

Si KriptoPumpLajmet e publikuara më herët, stafi prapa kriptomonedhës është përpjekur të bëhet pretendent në zonën DeFi. Në element, ajo nisi ShibaSwap, një platformë e decentralizuar e tregtisë së kriptomonedhës, në fillim të korrikut 2021, e cila tani ka mbi 360 milionë dollarë të mbyllur brenda pishinës së saj të likuiditetit.

Lidhur: A është Dogecoin i vendosur të vëzhgojë shpërthimin e Shiba Inu (SHIB) 400%?

Për më tepër, spekulatorët e Shiba Inu gjithashtu kanë shfaqur kuriozitet në lansimin e javës në vijim të 10,000 shenjave të padëgjueshme (NFT), të quajtur "Shiboshi". 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju