Këshilla të reja informacioni pse aktiviteti i normës së Bitcoin ka investuar 2 muaj me 30K $

Variablat e shumëfishtë tregojnë pse 30,000 dollarë janë kaq thelbësore për BTC / USD brenda një "superçikli" të përsëritur.

Të dhënat e reja sugjerojnë pse veprimi i çmimit Bitcoin ka kaluar dy muaj me $ 30K

Bitcoin (BTC) në të vërtetë ka parë pothuajse 2 muaj zhvendosje të shkallës së kufizuar pasi ka arritur 30,000 dollarë - dhe gjithashtu këshilla të reja për informacionin pse.

Në një koleksion të cicërimave të Enjten, analistja e preferuar e Twitter Nunya Bizniz ofroi debate të shumta duke mbështetur rëndësinë e $ 30,000 për BTC / USD.

Të gjitha rrugët rezultojnë në 30,000 dollarë?

Pavarësisht parimeve të ngjitjes dhe historive të përsëritura të nxitjes, aktiviteti i normës BTC në fakt ka ndaluar së punuari për të përmirësuar një model të favorshëm.

Akoma 50% të shënuara më poshtë arritjet aktuale në të gjitha kohërat, Bitcoin nuk ka udhëzime, diçka që çon pikëpamjet të preferojnë një rezultat bearish të asaj që ka qenë në të vërtetë 8 javë lëvizje anash.

Për Nunyaz Bizniz, ekzistojnë një larmi variablash teknologjikë që janë mbledhur për të mbajtur $ 30,000 si një shkallë fokale.

Këto konsistojnë në 30,000 dollarë duke qenë "afërsisht" shkalla e zgjerimit 1.618 Fibonacci në grafikun e rregullt mujor kundrejt niveleve të ulëta prej 3,100 $ në fund të 2018, përveç normës vjetore të hapjes 2021.

Rëndësia e tij emocionale intensifikohet duke qenë një numër i rrumbullakosur, dhe gjithashtu siç e kanë mbajtur në mend të tjerët në të vërtetë, i përshtatet një linje trendi më afatgjatë, e cila pozicionon 64,500 dollarë si diçka e një mini-drejtimi në një majë goditjeje.

“Approximatelyshtë afërsisht 1.618 Fib Ext. E cila në dy ciklet e mëparshme u testua si mbështetje, por asnjëherë nuk u mbyll më poshtë në tabelën mujore, ”duke ardhur me vërejtje rishikojnë ndjesinë e Fibonacci.

Masat mbrojtëse të kërkimit "Superçikleta Bitcoin"

Vlera për Bitcoin që të mos dëmtojë renditet më poshtë $ 30,000 dhe gjithashtu nuk mund të shpengojë substancat e shqetësimit ekzistues në lidhje me prishjen e normës së plotë të BTC.

Mes shqetësimit, disa zëra paralajmërojnë se është thjesht një nevojë për të përkthyer raste për të shtypur historinë e dikujt, të favorshme ose të dobët, e cila shkon për të luajtur.

Vetë Bitcoin, nga ana tjetër, nuk është aq e dobët sa rekomandon norma, siç verifikojnë parimet.

"Pavarësisht nga oreksi juaj i rrezikut, strategjia tani është thelbësore, në mënyrë që të mos humbasë valën tjetër në këtë superçikletë aktuale Bitcoin", përfundoi Stack Funds në rekordin e tij më të fundit të lëshuar të Enjten.

Lexo artikullin:  SEC ishte rregullatori i vetëm që nuk ishte i gatshëm të takohej me Coinbase: Brian Armstrong

Nga ana tjetër, Nunya Bizniz përbëhej nga largimi i Tesla-s nga BTC si një faktor i mundshëm ngjitës. Nën 30,000 dollarë, konsumatori llogariti, kompania me siguri do të fillonte të ishte nën det, gjë që mund të aktivizonte nevojat ekzekutive për të tregtuar shumë më tepër në mënyrë që të minimizonte humbjet.

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, kapitalistët aktualisht janë kthyer në fazën e ndërtimit rreth $ 30,000.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju