Propozimi i ri synon të rrisë vlerën e monedhës Binance duke djegur tarifat e BSC

BEP-i i ri mund të zvogëlojë sasinë e plotë të BNB-së që vlerësuesit dhe deleguesit marrin nga shtrimi.

Propozimi i ri synon të rrisë vlerën e monedhës Binance duke djegur tarifat e BSC

Mes grumbullimit të përsëritur të tokenit indigjen të Binance, Binance Coin (BNB), programuesit e Binance Smart Chain (BSC) në fakt kanë sugjeruar shumë më tepër procedura për të mbajtur dizajnin deflacionist të tokenit, si dhe për të rritur vlerën e tij të qenësishme.

Sipas një Protokolli të ri Binance Evolution, BEP-95, programuesit BSC po mendojnë të paraqesin një sistem djegieje në kohë reale për një pjesë të tarifave të gazit për të minimizuar furnizimin BNB si dhe për të rritur vlerën BNB duke rritur nevojën. Sipas BEP, pronarët e BNB me siguri do të përcaktojnë se si të dërgojnë nxitjen e gazit BSC.

Duke publikuar propozimin të Premten, programuesit e BSC mbajtën parasysh se BEP-ja e re mund të zvogëlojë sasinë e plotë të BNB-së që vlerësuesit dhe deleguesit marrin nga shtrimi. Sistemi i djegies sigurisht që do të lejohet duke paraqitur specifikime të rregullueshme për 2 marrëveshje të zgjuara të sistemit për mbledhjen e tarifave të gazit.

Krijuar nga Binance në 2017, BNB është një shenjë deflacioniste për nga stili, duke nënkuptuar se Binance heq një përqindje të furnizimit BNB çdo 3 muaj për të mbajtur vlerën e tokenit Binance sigurisht që do të heqë dorë nga djegia e BNB-së kur 50% e furnizimit të parë të jetë djegur. si dhe vetëm 100,000,000 BNB vazhdojnë të jenë.

Shpërndarja më aktuale e tokenit BNB ndodhi më 18 tetor, me Binance djegur 1,335,888 BNB (640 milion dollarë) në stacionin e saj të 17-të tremujor.

Propozimi vjen në kohën kur BNB ka parë një rritje të konsiderueshme kohët e fundit, me ndarjen e tokenit mbi 500 dollarë më 20 tetor. Në momentin e krijimit, BNB është kriptomonedha e tretë më e madhe për nga kapitalizimi i tregut pas Bitcoin (BTC) si dhe Ether (ETH). Shenja tregtohet me 495 dollarë, me rritje rreth 44% gjatë 30 ditëve të mëparshme. Niveli më i lartë i të gjitha kohërave i BNB u regjistrua në maj 2021, me shenjën që u rrit deri në 686 dollarë, sipas Coin Gecko.

Lexo artikullin:  Saudi Aramco hedh poshtë pretendimet e minierave të Bitcoin, i quan ato "të rreme dhe të pasakta"

Related: Minatorët e Ethereum po grumbullojnë një dokument 70 miliardë dollarë në ETH në përputhje me aktivizimin EIP-1559

Në gusht, BIP më i përditësuar është i krahasueshëm me një sistem të ri të kostos së blerjes të ekzekutuar për përmirësimin e Ethereum në Londër. Sipas Etherchain, ETH tipike aktuale zbret sasinë e çmimeve në 3.76 ETH ose 15,448 dollarë për minutë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju