Tickers të reja dhe regjistrimi ARK tregon miratimin e ardhshëm të ETF të Bitcoin të pashmangshëm: Analist

Sipas analistit të lartë të ETF të Bloomberg, Eric Balchunas, ka "indikacione të shkëlqyera" që SEC me siguri do të pranojë aplikacione të ardhme të Bitcoin ETF nga Ark Invest dhe Valkyrie

Tickers të reja dhe regjistrimi ARK tregon miratimin e ardhshëm të ETF të Bitcoin të pashmangshëm: Analist

Analisti i moshuar i ETF i Bloomberg thotë se ka indikacione "të shkëlqyera" që një ETF Bitcoin sigurisht që do të autorizohet shpejt, duke treguar që Ark Invest të regjistrohet për një ETF të së ardhmes Bitcoin me një tiketar të caktuar dhe Valkyrie të përmirësojë planprogramin e vet ETF me një tiketar.

Cathie Wood's Ark Investment Management LLC deklaroi një ETF të së ardhmes Bitcoin (BTC) nën shenjën ARKA, ndërsa Valkyrie në të vërtetë ka caktuar planprogramin e saj të ardhshëm BTC me tiketarin BTF.

Sipas analistit të Bloomberg, Eric Balchunas, kompanitë në përgjithësi i përmirësojnë propozimet e tyre kur kanë çdo grumbullim të gjërave të vogla dhe “të përgatitura për lansim”, duke rekomanduar që Valkyrie mund të shërohet shpejt nga Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim (SEC).

Balchunas gjithashtu tregoi aplikacionin e Arkës së Investit për të ardhmen Bitcoin të ETF në Tetor 13 në bashkëpunim me etiketën e bardhë 21Shares dhe whiteAlpha Architect, duke pasur parasysh se tikeri i caktuar ARKA ishte "një tregues shtesë i shkëlqyeshëm" që SEC ishte gati për të ofruar një tik -tak.

Duke iu referuar ETF të Valkyrie, analisti përfshiu se ai kërkon "këto lloj" paraqitjeje të azhurnuara të planprogramit kur zbulon nëse një dritë jeshile kryesore e SEC është e ardhur, dhe pretendoi se kandidatët zakonisht azhurnojnë informacionin e fundit "më së miri para" fillimit.

Permabear Whale tregoi se me industrinë e kriptove, absolutisht asgjë nuk është e veçantë. Ark Invest minimizoi vlerën e informacionit të Arkës duke pretenduar se gjithçka që bëri ETF ishte azhurnimi i programit të tij "ARKW Canada" për të pretenduar se mund të fitonte ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj BTC duke përdorur tregtimin e këmbimit fondet në

Lexo artikullin:  Mes një vëzhgimi rregullator në rritje, Uniswap (UNI) kufizon aksionet në aplikacionin e tij të tregtimit

Sidoqoftë, Arkivi i ETF, Kanadaja më e fundit në SEC nuk ka asnjë referencë për fjalët "dhe" të ardhmes së Bitcoin, aplikacioni detajon qartë se fondi po kërkon të blejë "marrëveshje të këmbimit tregtar të Çikagos, të tregtuara me këmbim, të cilat janë shlyer me para në dollarë amerikanë" në the

Shkalla e BTC është rritur në të vërtetë 28% sepse fillimi i tetorit të pushonte në rreth 57,500 dollarë në kohën e kompozimit. Shumë vëzhgues në fakt e kanë lidhur rrymën pump te supozimet se SEC sigurisht që do të pranojë shpejt një ETF Bitcoin të bazuar në të ardhmen

Related: Kryetari i SEC Gary Gensler në fakt është pro-Bitcoin, thotë CEO i Volt Equity

Balchunas specifikoi më parë këtë muaj se ETF-të e mbështetura nga Bitcoin në të ardhmen kanë një mundësi të lartë për t'u autorizuar në Tetor Ai tha se ato kontrollohen sipas "40 Act" i cili preferohet nga SEC pasi siguron letra me vlerë më të larta të klientëve sesa kontrollohen ETF-të Bitcoin të mbështetura fizikisht sipas "Aktit 33".

"Po, KSHZ-ja në të vërtetë ka hedhur kutinë në miratimin e Bitcoin ETF POR kjo është për ata që mbështeten fizikisht sipas Aktit '33," pretendoi ai dhe përfshiu:

"ETF -të e ardhshme të paraqitura sipas Aktit '40 (të cilat i pëlqen Genz) janë mjaft të gjalla dhe ka shumë të ngjarë në kohë (supozojmë 75% mundësi të autorizuara në Tetor)."

Opinionet ndryshojnë megjithatë dhe Todd Rosenbluth, mbikëqyrës i moshuar i ETF -ve dhe studimit të fondeve të përbashkëta në kompaninë studimore CFRA tha sot se ai mendon se miratimi i një ETF të së ardhmes BTC mund të shtyhet deri në vitin 2022.

Duke folur në ETF Edge të CNBC, Rosenbluth saktësoi se peizazhi ekzistues qeverisës mund të krijojë më shumë prirje dhe se SEC mund të presë të pranojë të gjitha ETF-të njëkohësisht për të qëndruar larg një "përfitimi të lëvizësit të parë".

Lexo artikullin:  Projektligji i Infrastrukturës Amerikane: Sekretari i Thesarit Yellen po lobon kundër ndryshimeve "Pro-kripto"

"Feshtë e realizueshme-në fakt, supozojmë se ka shumë të ngjarë-që ne po vizitojmë një pritje të një ETF të së ardhmes Bitcoin deri në vitin 2022 derisa atmosfera qeverisëse të jetë shumë më e qartë," pohoi ai.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju