Analiza në zinxhir: Ethereum (ETH) qëllon 10% pasi pronat e balenave pa shkëmbim shënojnë lartësinë 5-vjeçare

Mes shërimit të fortë më të gjerë të tregut sot, bota '& rsquo; Cryptocurrency i dytë më i madh Ethereum (ETH) është rritur 10% sot. Që nga koha e shtypit, Ethereum po tregton 9.48% deri në 2,373 dollarë dhe një kapak tregu prej 277 miliardë dollarësh.

Takimi i normave në ETH mund të jetë prej disa elementësh. Raporte të forta se gjigandi i tregtisë elektronike Amazon mund të përfshijë shpejt pagesa Ethereum së bashku me Bitcoin deri në fund të këtij viti. Nga ana tjetër, informacioni në zinxhir zbulon se furnizimi i mbajtur nga Ethereum '& rsquo; 10 adresat kryesore të balenave pa shkëmbim ka shënuar një lartësi prej 5 vitesh. Kompania e informacionit në zinxhir Santiment raportoi:

"& Ldquo; Ethereum & rsquo; 10 balenat kryesore pa shkëmbim janë përfshirë në pronat e tyre, pasi ato janë 21.3 M $ ETH zhvilluar sot zhvilloi një maksimum të ri 5-vjeçar. Ndërkohë, 10 balenat e shkëmbimit vetëm kohët e fundit arritën një minimum prej 4.66 M $ ETH, më e volitshme duke pasur parasysh që ETH '& rsquo; inaugurimi i vitit 2015 & rdquo ;.

Në një pikë tjetër kthyese, shumëllojshmëria e përgjithshme e nyjeve të vlefshme në bllokun Ethereum 2.0 në të vërtetë ka kapërcyer 200,000. Në të njëjtën kohë të saktë, një pjesë e madhe e Eter (ETH) futet në marrëveshje depozite në Ethereum 2.0. Depozitat e premtuara në këto marrëveshje kanë kapërcyer në të vërtetë 6.4 milion ETH me një vlerë të përgjithshme të premtuar prej $ 13.5 miliardë.

Ulja e furnizimit të shkëmbimit Ethereum

Ndërsa norma e ETH ka qenë në të vërtetë tregtare nën presion për pjesën më të madhe të muajit të fundit, furnizimi në bursë ka qenë në të njëjtën mënyrë në një rënie të qëndrueshme. Të gjitha shkëmbimet kanë një pozicion neto të pafavorshëm për Ethereum dhe daljet e këmbimeve në të vërtetë janë rritur ndjeshëm. Daljet neto të ETH në shkëmbime kanë arritur në të vërtetë nivelet e Shtatorit 2020.

Nëse i hedhim një vështrim normës së Ethereum (ETH) në tabelën javore, ajo në të vërtetë ka fituar 23.46% në 7 ditët e fundit. Përveç kësaj, sot '& rsquo; Rritja e normës në të vërtetë është mbështetur me një rritje të fortë të vëllimeve të tregtimit të ETH. Nëse norma ETH merret me kalimin e mesatares së saj lëvizëse 50-ditore (DMA) prej 2450 $, ajo do të vendoset për një udhëtim lart.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju