OpenSea Bëhet Udhëheqës i Tregut NFT me 90% Pjesë të Tregut

Tregu i shenjave jo-fungible peer-to-peer (NFT), OpenSea është rritur në vetëm një muaj, nga 90.5 përqind e transferimeve të ETH në qershor në 96.3 përqind në korrik. Kompania ka parë një vlerë të jashtëzakonshme të pjesës së tregut prej mbi 90 përqind, duke e vendosur atë në krye të tregut NFT. Gazetari kinez, Colin Wu raportoi rritjen e statistikave në Twitter sot.

Popullariteti i NFT ka fituar tërheqje masive në muajt e fundit, duke parë një rritje të papritur të vëllimit të shitjeve gjatë gjysmës së dytë të vitit. Gjysma e parë e vitit 2021 pa 2.5 miliardë dollarë në shitje NFT, në krahasim me shitjet minimale prej 13.7 milion dollarë gjatë gjysmës së parë të vitit 2020. OpenSea, duke qenë një nga hapësirat më të mëdha dhe më të larmishme të tregjeve NFT, gjithashtu ka dëshmuar një rritje të shitjeve, përfshirë gati 150 dollarë milion në shitje NFT gjatë qershorit.

Tokenizimi i sferave tradicionale

Nga shtëpitë tradicionale të ankandeve dhe galeritë e artit miliona dollarësh; në arenën komerciale dhe sportet, të gjithë kanë filluar ofertat NFT. Shtëpia e ankandeve Sotheby, e njohur për qasjen e saj tradicionale, kohët e fundit u bëri thirrje klientëve të saj vendas gjatë zhvillimit të ankandit "Natively Digital: A Cured NFT Sale". Pas ankandit të tij të parë NFT, përfshirë shitjen e NFT nga artisti dixhital Pak, për 16.8 milion dollarë, së bashku me imazhin e një pikseli të vetëm që u shit për 1.36 milion dollarë; Sotheby tani po i drejtohet blerësve më tradicionalë për të investuar në NFT.

Hermitation - një nga muzetë më të mëdhenj në botë gjithashtu shenjoi pjesët e tij të ruajtura. Seria e tij e kufizuar e koleksionit NFT përfshin vepra arti të thella si Madonna Litta (Leonardo da Vinci), Judith (Giorgione), Lilac Bush (Vincent van Gogh), Composition VI (Wassily Kandinsky), Corner of the Garden at Montgeron (Claude Monet).

"Teknologjitë e reja, në veçanti blockchain, kanë hapur një kapitull të ri në zhvillimin e tregut të artit, të udhëhequr nga pronësia dhe garantimi i kësaj pronësie ... Kjo është një fazë e rëndësishme në zhvillimin e marrëdhënies midis personit dhe parave, personit dhe gjë. ”, - tha Drejtori i Përgjithshëm i Vetmitarit Mikhail Borisovich Piotrovsky.

Shumë menduan se zhurma rreth tregut NFT do të shuhej pas gjysmës së parë të vitit, megjithatë, mania ka rigjallëruar pasi më shumë investitorë e shohin tregun NFT fitimprurës.

Lexo artikullin:  A po planifikon Tencenti Gjigant Teknik Kinez të hyjë së shpejti në Tregun NFT?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju