PayPal deklaron zgjerimin e shërbimit kripto në Mbretërinë e Bashkuar

  • PayPal (NASDAQ: PYPL) do të thotë të zgjerojë shërbimet e saj të lidhura me kripton brenda Mbretërisë së Bashkuar 
  • Biznesi do të punësojë aftësi të reja për të '& rsquo; s departamenti i dedikuar për kripto dhe blockchain në Irlandë

Duke parë miratimin në rritje të posedimeve dixhitale, tregu i madh PayPal është vendosur të zgjerojë shërbimet e tij të lidhura me pronësinë dixhitale për klientët në të gjithë botën.

Sipas një historie të transmetuar nga platforma e njohur e lajmeve e bazuar në Dublin të Dielën, ofruesi i shërbimit të pagesave ndërkombëtare, PayPal po strategjizon të plotësojë pozicione të shumta të fokusuara në kripto në vendet e punës në Dublin dhe Dundalk. Thuhet se biznesi po kërkon punësime të reja në avancimin e biznesit, pajtueshmërinë dhe departamentin kundër pastrimit të parave.

Ekspertët vlerësojnë se ato shfaqen në përputhje me adoptimin në rritje të shpejtë të Bitcoin, Ethereum dhe kriptovalutave të tjera në të gjithë botën. 

Vizionet e PayPal për të zgjeruar shërbimet kripto në të gjithë botën

Fillimisht, PayPal paraqitur kripto-shërbimet e tij për klientët amerikanë në tetor të vitit 2020, duke i lejuar ata të tregtojnë kriptovaluta direkt brenda portofolit dixhital PayPal. Sidoqoftë, biznesi gjithashtu tregoi vizionin e tij të rritjes në tregjet e përzgjedhura botërore deri në gjysmën e parë të vitit 2021. 

Dan Schulman, CEO i PayPal gjithashtu mbajti në mend rritjen e shërbimit të tregtimit të kriptove në Mbretërinë e Bashkuar kohët e fundit. Schulman në fakt është dukur vazhdimisht i favorshëm për Bitcoin; dhe sipas tij, biznesi '& rsquo; Kompania kripto shkoi përtej të gjitha pritjeve në 6 muajt e saj paraprak të funksionimit pasi BTC dhe ETH arritën nivelet e tyre më të larta të të gjitha kohërave dhe e zhvendosën kapitalizimin e përgjithshëm të tregut të kriptomonedhës në një kriter prej 2.6 T $.

Përmbledhje e Bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 40,134 (-3.75%): BTC u tregtua në nivelin më të lartë se niveli mendor prej $ 40,000 për herë të parë në korrik, dhe në fakt ka filluar muajin gusht në bazën më të mirë. Edhe pse Bitcoin në të vërtetë është rritur me 20% gjatë javës së kaluar, ekspertët ende hipotezojnë '& lsquo; mbreti & rsquo; për të qëndruar i kufizuar, pasi tubimi i tanishëm mund të jetë qetësuar. Kapaku ndërkombëtar i tregut të kriptove është 1.61 T $, që ka të bëjë me një rënie prej 2.17% gjatë ditës së fundit.

 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju