Ripple dhe Nelnet nisin një fond prej 44 milionë dollarësh për industrinë kripto-negative me karbon

Ripple në fakt ka shtuar shumicën e një fondi prej 44 milion dollarësh për të mbështetur detyrat e energjisë diellore në të gjithë Shtetet e Bashkuara

Ripple dhe Nelnet nisin një fond prej 44 milionë dollarësh për industrinë kripto-negative me karbon

Kompania e ripagimeve Blockchain Ripple ka prezantuar në fakt një përpjekje të përbashkët prej 44 milionë dollarësh ekologjike, sociale dhe të administratës (ESG) me kompaninë fintech Nelnet Renewable Energy për të financuar nxitjen e fushatave të energjisë diellore ekologjikisht të vetëdijshme në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

Sipas lajmeve, fondi i ri pritet të kundërshtojë mbi 1.5 milion shumë CO2 për 35 vjet, i barabartë me përdorimin e energjisë së 180,635 shtëpive për një vit.

Në Mars 2021, Nelnet Inc mori një certifikatë të gjerë E1 ESG nga bordi i provimit S&P Global Ratings për fondin e kapitalit të mëparshëm të detyrimit tatimor prej 9.9 milion dollarësh. Detyra kërkon sponsorizimin për zhvillimin e 4 detyrave diellore fotovoltaike ose PV në Nju Jork.

Ekzaminimi u shqyrtua në 3 kritere të shqetësimeve ekologjike: hapja, administrimi dhe zvogëlimi, për të cilat detyra grumbulloi 88, 86 dhe 80, veçanërisht, nga një optimale prej 100.

Ken Weber, kreu i efektit social në Ripple, përmendi kriterin ekologjik që bashkëpunimi me Nelnet mund të nxisë në të gjithë tregun më të gjerë:

"Ne jemi të ngazëllyer që merremi me Nelnet ndërsa kërkojmë përkushtimin tonë për të minimizuar ndikimin e karbonit të zgjidhjeve ekonomike në të gjithë botën dhe për të siguruar premtimin e një industrie kriptovalutash negative të karbonit."

Në Tetor 2020, Weber informoi Crypto PumpLajmet se Ripple metodon ndërgjegjësimin ekologjik me blerjen e kompensimeve të karbonit dhe zgjedhjen e artikujve dhe zgjidhjeve të qëndrueshme, së bashku me blerjen e inovacionit për heqjen e karbonit. Rreth të njëjtës kohë, biznesi gjithashtu parashtroi strategji që në të vërtetë kanë qenë zero-karboni deri në vitin 2030.

Related: Ripple lëshon një fond prej 250 milion dollarë për zhvilluesit e NFT

Në Prill 2021, Ripple u nënshkrua me Marrëveshjen e Klimës Crypto - një fushatë e motivuar nga vlerat e Marrëveshjes së Klimës së Parisit - e cila në fakt ka parë një konsorcium prej 20 kompanish nga fushat e kriptove, parave, inovacionit dhe fuqisë për t'u bashkuar pas objektivave të kalimit të të gjithë blockchains në burime krejtësisht të rinovueshme deri në vitin 2025, përveç përparimit të zonës së kriptove në karbon zero-zero deri në vitin 2040.

Lexo artikullin:  Bond King, Gundlach beson se dollar është 'i dënuar' dhe gjithashtu BTC duket 'e frikshme'

Për të fituar një kuptim më të mirë në vlerën e veprimeve të qëndrueshmërisë ekologjike në këtë fushë, Crypto PumpNews foli me Peter Zhou, studiues kryesor në VeChain.

Zhou ndau këndvështrimin e tij mbi kompanitë kripto dhe blockchain që përqafojnë sisteme të hapura, të qarta dhe të përgjegjshme për monitorimin dhe mbulimin e karbonit:

"Në kërkim të objektivit tonë për të rritur një tokë shumë më të shëndetshme me inovacione miqësore me mjedisin, ne planifikojmë të verifikojmë që një sistem blockchain mund të mbështesë organizimin eko-miqësor dhe të jetë një kornizë vërtet e qëndrueshme për biznesin nga i cili do të zhvillojnë opsionet e tyre të mençura të marrëveshjes."

VeChain kohët e fundit lëshoi ​​një rekord që ndante ndikimin e karbonit në të gjithë rrjetin publik të blockchain VeChainThor, duke përmbledhur se "shkarkimet e plota të karbonit çdo vit të prodhuara nga VeChainThor janë rreth 4.58 ngarkesa statistikore, rreth 2.4% të shkarkimit të karbonit të prodhuar për nxjerrjen e një Bitcoin të vetmuar."

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju