CEO i Ripple thotë se SEC e ndihmoi Ethereum të kapërcejë XRP si kriptomë nr.2

Shefi i Ripple pretendon se firma e tij është trajtuar në mënyrë të padrejtë, gjë që i ka dhënë Ethereum avantazhin.

CEO i Ripple thotë se SEC e ndihmoi Ethereum të kapërcejë XRP si kriptomë nr.2

Shefi i qeverisë së Ripple, Brad Garlinghouse, ka transmetuar idetë e tij mbi gjendjen dhe rregullat e tregut të kriptove, dhe një mëri për strategjinë e rregullatorit monetar ndaj Ethereum duket se ka dalë në sipërfaqe.

Duke folur në konventën dixhitale të Javës së DC Fintech më 21 tetor, shefi i Ripple deklaroi se Ethereum-it i ishte dhënë një softuer rregullator pa përvojë që i mundësoi atij të tejkalonte tokenin XRP të firmës së tij.

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim ka ndjekur Ripple mbi pretendimet se XRP është një siguri e paregjistruar. Në janar, Ripple paraqiti një kërkesë për Lirinë e Informacionit në SEC duke kërkuar të dinë pse nuk mendoi për sigurinë ETH. Gjashtë muaj më vonë në korrik, një zonë e zgjedhur i lejoi firmës të heqë dorë nga një ish -zyrtar i SEC i cili deklaroi në 2018 se ETH nuk ishte një siguri.

Garlinghouse mendon qartë se agjencia e tij është përfunduar me vështirësi dhe suksesi i mëvonshëm i Ethereum nuk është më pak se pjesërisht për shkak të ilaçeve shtesë të favorshme nga SEC. Ai tha se po ndikon në treg, duke përfshirë:

“Brenda viteve të mëparshme, XRP ishte aseti i dytë më i dobishëm dixhital. Ndërsa u bë e qartë se SEC kishte dhënë një lëvizje korridori në ETH, ETH është qartë se ka shpërthyer dhe kjo lexueshmëri ka ndihmuar. "

XRP ishte aktivi i dytë më i madh kripto sipas kapitalizimit të tregut në fund të dhjetorit 2017. Ai për momentin ka rënë në vendin e shtatë ndërsa Ethereum ka mbajtur vendin e dytë që atëherë.

Garlinghouse tha gjithashtu se SEC ka marrë një qëndrim agresiv në kundërshtim me kripto-n me veprimet aktuale në kundërshtim me firmën e tij personale dhe Coinbase. Duke komentuar betejën e Ripple me rregullatorin monetar, ai deklaroi se SEC pretendon se po mbron klientët megjithatë:

"Ju keni praktikisht 50,000 individë amerikanë që mbajnë XRP të cilët po bëjnë një përpjekje për të paditur SEC për" mbrojtjen e tyre "."

Në fillim të këtij muaji, një zonë e zgjedhur në SHBA dominoi që njerëzit që mbanin tokenin XRP të firmës nuk mund të merrnin pjesë si të paditur në padi.

Lexo artikullin:  Planet e themeluesit të MakerDAO për të adresuar ndryshimet klimatike dhe të kthehen në ETH

Related: Blerësit XRP përsëri Ripple, duke argumentuar se nuk është një siguri

Kërkesa e SEC për të zgjatur afatin deri në zbulimin e plotë në padinë e saj në vazhdim me Ripple Labs dhe drejtuesit e saj është miratuar dhe shtyhet deri në 14 janar 2022.

Ripple pretendon se çdo vonesë shtesë në zgjidhjen e këtij rasti "do të shkaktojë dëm kritik për ndjekjet e të pandehurve dhe mbajtësve të XRP".

Gjykata e pranoi këtë megjithatë tha se "koha e mëtejshme e kërkuar nga SEC nuk do të ketë një efekt në orarin për të zgjidhur çështjen".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju