Ripple, Analiza e çmimit të Rrjetit Theta: 6 gusht 2021

  • Kostoja e valëzimit mbetet thelbësore midis rezistencës prej 0.75 dollarë dhe asistencës prej 0.7 dollarë.
  • Kostoja e THETA poston fitime dyshifrore megjithatë ndalon të lani shpatullat me 7 dollarë.

Tregu i kriptovalutave u kthye disi në rritje të Premten, megjithatë shumë prona nuk kishin fuqinë për të mbajtur trendet e rritjes. Për shembull, Bitcoin u rrit mbi 40,000 dollarë, megjithatë u bllokua nën 42,000 dollarë. Siç është raportuar, kriptovaluta e zileve të këmbimit tregtohet në 40,200 dollarë në mes të shtytjes së demave për të rifilluar veprimin e kostos drejt 50,000 dollarëve.

Ethereum përfundoi pirunin e fortë të Londrës, ku u mblodh afër 2,800 dollarë. Sidoqoftë, fitimet e parashikuara mbi $ 3,000 janë ende një ëndërr tubacioni, me shenjën e madhe të marrëveshjes së mençur që kërkon ndihmë mbi $ 2,700.

Ripple: -

Shenja e dërgesave në mbarë botën XRP u rrit drejt 0.75 dollarë, megjithatë u tregtua në nivelin më të lartë brenda ditës prej 0.744 dollarë. Pengesa në 0.75 dollarë duket mjaft e fortë për të mbajtur përparimet në rritje. Gjatë shkrimit, Ripple në fakt është tërhequr përsëri në 0.73 dollarë në mes të gjuetisë për ndihmë më të madhe.

Sipas shenjës së divergjencës mesatare lëvizëse të konvergjencës (MACD), shitësit janë disi nën kontroll. Kuptoni që një sinjal shitje dukej si EMA 12-ditor i kaluar nën EMA 12-ditore, dhe nëse vazhdon, Ripple do të vazhdojë të ketë probleme me shërimin drejt $ 26.

Indeksi i Forcës Relative (RSI) gjithashtu ka një pikëpamje bearish mes rënies së tij progresive nga vendndodhja e tepërt e blerë në vijën e mesme.

Meriton të diskutohet se XRP po tregton mbi 100 SMA dhe 50 SMA, të cilat mund të mendohen për një imazh bullish. Për më tepër, ndërsa 50 SMA kalojnë mbi 100 SMA, blerësit ka shumë të ngjarë të vulosin pozicionin e tyre në treg. Prandaj, do të shfaqet një kuotë më domethënëse për fitimet drejt $ 0.8.

Grafik XRP / USD 12 orë

Tabela e drejtpërdrejtë

Rrjeti Theta:-

Rrjeti Theta në fakt ka tejkaluar altcoins të tjera për të publikuar fitime dyshifrore të Premten Në numrin e fundit të javëve, shenja në të vërtetë ka ruajtur një opinion bullish ndërsa demat citojnë fitime mbi 10 dollarë. Një pushim mbi një prirje katër mujore që zbriti nga trendi i motivoi blerësit të dyndeshin në treg në mes të rritjes së vetëbesimit në trendin në rritje.

Lexo artikullin:  Argjentina do t'i bashkohet Lidhjes Bitcoin të El Salvadorit? Ja çfarë tha Presidenti Argjentinas për BTC

THETA po shkëmben duart me 6.9 dollarë, minuta pasi pësoi refuzim në 7 dollarë. Nëse demat mund të hedhin një goditje tjetër në këtë nivel, ekziston një mundësi më e madhe që shenja do të kalojë. Vini re se MACD ka një sinjal bullish përveç ngritjes më të madhe mbi vijën mesatare.

Grafik 12-orësh THETA / USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Vitalshtë jetike që demat të mbyllin ditën mbi 7 dollarë dhe ndoshta të ndajnë rezistencën në 200 SMA. Sidoqoftë, nëse shqetësimet shtyjnë, 100 SMA mbetet në linjë për të shmangur humbjet nga shtrirja e listuar nën 5 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju