Lista e pritjes së portofolit të kriptoportos Robinhood arrin 1 milion njerëz

Shefi ekzekutiv i Robinhood Vlad Tenev deklaroi se kripto si një klasë asetesh është pikërisht këtu për t'u "mbajtur" dhe zbuloi se mbi një milion klientë kanë nënshkruar po aq sa lista e pritjes së portofolit kripto të agjencisë.

(* 1 *)Lista e pritjes së portofolit të kriptoportos Robinhood arrin 1 milion njerëz

Më shumë se 1 milion njerëz janë në listën e pritjes për portofolin kripto të shumëpritur të Robinhood në përputhje me CEO Vlad Tenev

Duke folur me Jim Cramer gjatë samitit të CNBC Disruptor 50 më 21 tetor, Tenev pranoi se ishte shumë "krenar" për përparimin e Robinhood në kripto, pasi theksoi shtytjen e fundit të agjencisë për të furnizuar një portofol kripto për klientët e saj:

“Shumë njerëz na kanë kërkuar fuqinë për të dërguar dhe për të marrë kriptovaluta, për t’i kaluar në kuletat {hardware}, për t’i kaluar në platformë për t’u konsoliduar. Dhe ju tashmë e dini, lista e pritjes së kuletave kripto është mbi një milion njerëz tani, gjë që mund të jetë shumë emocionuese. "

"Ne shohim një shans për të vazhduar rritjen e asaj ndërmarrjeje," shtoi ai.

Klientët e Robinhood i kanë kërkuar gjatë korporatës që të zhvillojë një portofol kripto sepse platforma për momentin nuk ndihmon depozitat ose tërheqjet, dhe lejon vetëm klientët të blejnë kripto me {dollarë amerikanë} dhe të bëjnë tregti me prona dixhitale në platformë.

Më 22 shtator, Robinhood më në fund prezantoi planet e tij për të nxjerrë një kuletë të aseteve dixhitale dhe hapi një listë pritjeje për hyrjen e parë në funksionin e ri. Një konsulent i Robinhood këshilloi Market Watch muajin e fundit se portofoli do të debutojë këtë muaj për disa klientë dhe përfundimisht mund të zbulojë përmbajtjen e zemrës për të gjithë klientët në fillim të vitit 2022.

Gjatë rastit Tenev theksoi rëndësinë e sektorit të kriptove në rritje, duke vënë në dukje se është "pikërisht këtu për të mbetur si një klasë asetesh" dhe ka përfitime të veçanta të krahasueshme me aftësinë për t'u bashkuar me një treg mbarëbotëror.

"Pra, ju tashmë e dini, pavarësisht nga vendi ku jeni në planet, pavarësisht nëse jeni brenda SHBA apo jashtë saj, ndoshta mund të keni një portofol, ndoshta mund t'i dërgoni njerëzit kriptovaluta nga ai kuletë në portofolin e tyre." "Deklaroi ai.

Lexo artikullin:  Uniswap, Analiza e çmimit Polkadot: 5 gusht 2021

Related: Robinhood nis ndihmën e celularëve 24/7, përfshirë klientët e kriptove

Robinhood filloi së pari blerjen dhe shitjen e Bitcoin (BTC) dhe Ether (ETH) në 2018 për klientët në 5 shtete të SHBA. Robinhood që atëherë ka zgjeruar ndihmën e tij të altcoin në prona të krahasueshme me Dogecoin (DOGE) dhe Litecoin (LTC), dhe për momentin lejon tregtarët me qendër kryesisht në të gjitha 4 shtetet amerikane të hyjnë në kompanitë e saj të blerjes dhe shitjes së kriptove pa komision.

Kur Teven u pyet nëse Robinhood do të ndihmonte Shiba Inu (SHIB), CEO udhëzoi që nuk kishte gjasa të ndodhte shpejt pasi ai citoi mbulimin e rreptë të agjencisë.

"Ne sigurojmë vetëm shtatë para të gatshme për momentin. Dhe mendoj se së pari shkon për sigurinë, siç duhet. Pra, ne zakonisht nuk do të jemi parësor në mënyrë që të shtojmë ndonjë pasuri të re. Ne duhet të jemi të sigurt se ai shkon përmes një grupi të rreptë standardesh, "

Duke folur për imagjinatën dhe paragjykimin e agjencisë, Tenev argumentoi se Robinhood jep një mundësi më të madhe për përfshirje monetare sesa kundërshtarët e tij, pasi ai pohoi se ndërtimi i tij pa komisione "ndryshoi biznesin".

"Unë mendoj se ju i hidhni një sy kriptovalutave, për shembull, njerëzit megjithatë paguajnë 3%, 4% tarifa për të hyrë në atë treg. Ju shihni alternativa të shumta për t'u shërbyer klientëve shtesë të cilët kanë edhe më pak para, të cilët janë shumë më pak të shërbyer se sa njerëzit që kemi tani, "deklaroi ai.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju