Robinhood ($ HOOD) merr një shije të ilaçit të vet, aksionet u ndalën pas 65% rritje

Robinhood, platforma tregtare fintech që mbështet gjithashtu tregtimin e kriptove merret me një rrethanë të krahasueshme me të cilën ishte implikuar në fillim të vitit. Aksionet e kompanisë u rritën 65% sot më parë, pas së cilës tregtimi i aksioneve u ndal për shkak të paqëndrueshmërisë së lartë. Aksionet u ndaluan dy herë në ditë për shkak të ndryshimit të lartë të normës së tyre.

Rrethanat janë mjaft paradoksale me kusht që Robinhood të shkaktojë një stuhi në tremujorin e parë të vitit 2021 pasi ndaloi tregtinë për zotërimet e shumta të kriptove dhe aksionet e Gamestop duke përmendur paqëndrueshmëri të lartë. Bllokimi i tregtimit për aksionet në rritje dhe zotërimet dixhitale në fakt e kishte vendosur platformën fintech në ujërat e nxehta me rregullatorët dhe gjithashtu rezultoi në një seancë dëgjimore në Kongres.

Në pasojat, Robinhood kishte deklaruar gjithashtu se ata mund të heqin qafe pasuritë e kriptove për shkak të faktit se nga paqëndrueshmëria e tyre pasi paraqet kërcënime të mëdha për financuesit. Megjithatë, sot '& rsquo; rasti shënoi një cikël për platformën pasi trajton një rrethanë të krahasueshme për shkak të faktit se prej të cilave ajo dëshironte të fshinte zotërimet e kriptove.

Argumenti i paqëndrueshmërisë kundër tregut të kriptove duhet të pushohet

Robinhood nuk është aksionet e vetme të zakonshme që është marrë me ndalimin e tregtisë për shkak të paqëndrueshmërisë së normës së lartë. Gamestop bëri tituj në fillim të vitit për fitimet e tij monstruoze përveç AMC dhe aksioneve të tjera të memeve.

Tregu i kriptove '& rsquo; Paqëndrueshmëria është përdorur në mënyrë tipike si një arsye nga rregullatorët dhe gjigantët monetarë tradicionalë për t'u ngritur mbi të si një investim financiar i zakonshëm. Megjithatë, tregu i kriptove '& rsquo; Paqëndrueshmëria në fakt është zvogëluar ndjeshëm gjatë viteve.

Nëse krahasojmë ndryshimin e normës së aksioneve të Robinhood sot me depresionin më të rëndësishëm të tregut në kripto këtë vit, Robinhood '& rsquo; Paqëndrueshmëria e normës s tejkalon shpejt paqëndrueshmërinë e tregut të kriptove në maj dhe qershor Ndërsa shumica e kriptove e panë depresionin e normës së tyre midis 30% -50%.

Lexo artikullin:  Genesis teston çmimet në fund të ditës për produktin institucional të kriptove të së ardhmes

paqëndrueshmëria e normës në tregun e kriptove në fakt zakonisht është shoqëruar me pump dhe hidhni planet. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju