Rusia synon të zëvendësojë rezervat e dollarit amerikan me asete dixhitale në afat të gjatë

Javën e kaluar, presidenti rus përmendi se ishte "pak herët" për të përdorur kriptovaluta për të zgjidhur tregtinë e naftës.

Rusia synon të zëvendësojë rezervat e dollarit amerikan me asete dixhitale në afat të gjatë

Ndërsa Rusia vazhdon të shtyjë de-dollarizimin, Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ Rusia) thuhet se po mendon të ndryshojë dollarin e Shteteve të Bashkuara me jo vetëm monedha konvencionale fiat, por edhe monedha dixhitale.

Aleksandr Pankin, zëvendësministër i Punëve të Jashtme të Rusisë, përsëriti planet e kombit për të zvogëluar pjesën e dollarit amerikan në rezervat botërore të Rusisë dhe përdorimin e tij në marrëveshje me shoqëruesit jashtë shtetit në një intervistë të martën me kompaninë vendase të informacionit Interfax.

Zyrtari përmendi se MPJ Rusia nuk po përjashton potencialin e ndryshimit të dollarit amerikan me "disa asete dixhitale" krahas monedhave të ndryshme:

"Ableshtë e mundur të zëvendësohet dollari amerikan me monedha të ndryshme, secila në shkallë vendi dhe rajoni, përveç disa aseteve dixhitale në afat të gjatë."

Pankin shtoi se një zëvendësim i tillë do të kërkonte përpjekje të rëndësishme nga qeveria federale, së bashku me rindërtimin e modeleve të krijuara të bashkëpunimit midis juridiksioneve dhe kompanive, përveç krijimit të mekanizmave të rinj për përplasjen e programeve të reja të markave.

Fushata zyrtare e marketingut të famshëm rus për de-dollarizimin vjen në përputhje me përpjekjet e kombit për të mbajtur larg sfidat e paraqitura nga sanksionet nga autoritetet amerikane.

"Pagesat në {dollarë amerikanë} i nënshtrohen bankave amerikane dhe një sistemi kleringu, i cili lejon Uashingtonin të bllokojë çdo transaksion që ata i konsiderojnë të dyshimtë," tha Pankin. Ai shtoi se autoritetet ruse nuk janë përballur me pika të tilla me euron ose monedha të ndryshme fiat dhe nuk planifikojnë masa të krahasueshme për monedhat e tjera mbarëkombëtare deri më tani.

Të lidhura:Banka e Rusisë do të vlerësojë vëllimet e zotërimit të Bitcoin si 36 miliardë dollarë nga bankat që largohen

Për disa vite, Rusia po mendon për hapa për të ulur pjesën e dollarit amerikan në fondin e tij mbarëkombëtar të mirëqenies prej 186 miliardë dollarësh. Autoritetet lokale po planifikojnë të rrisin në mënyrë dramatike zotërimet e saj të juanit kinez dhe të bëjnë investime në ar.

Vërejtjet më të reja nga Ministria e Punëve të Jashtme përforcojnë kuriozitetin e dukshëm të Rusisë në përdorimin e kriptove për zgjidhjen në mbarë botën. Javën e kaluar, Presidenti rus Vladimir Putin përmendi se ishte "pak herët" për të përdorur kriptovaluta për të zgjidhur tregtinë e naftës. Presidenti gjithashtu pranoi potencialin e kriptomonedhës për transferimin e fondeve në nivel global.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju