Rusia merr parasysh tarifat e reja të energjisë ndërsa minatorët kinezë të kriptove zhvendosen

Zona Irkutsk e Rusisë pa që çmimet e përdorimit të energjisë u rritën me 160% duke iu përmbajtur shtypjes së Kinës në minierat e kriptove.

Rusia merr parasysh tarifat e reja të energjisë ndërsa minatorët kinezë të kriptove zhvendosen

Ministria ruse e Energjisë po dëshiron të paraqesë tarifa unike të energjisë elektrike për listën e minatorëve të kriptomonedhës nën lëvizjen e sektorit drejt vendit nga Kina e afërt.

Ministri rus i Energjisë Nikolai Shulginov zbuloi të mërkurën se autoriteti po shërben një strukturë të re për të dalluar tarifat midis përdorimit bazë si dhe minierave të kriptomonedhës, raportoi firma rajonale e informacionit RBC 13 tetor.

Shulginov deklaroi se minatorët e kriptomonedhës në Rusi nuk duhet të marrin energji elektrike me tarifa të brendshme, duke specifikuar:

“Ne nuk mund të lejojmë që minatorët të maksimizojnë skenarin në shpenzimin e tarifave të reduktuara të energjisë elektrike në vend […] Për të ruajtur integritetin, si dhe cilësinë e lartë të furnizimit me energji, kompania jonë beson se kërkohet që të ndalohet minatorët nga marrja e energjisë elektrike me tarifa të brendshme. ”

Disa zona ruse në fakt me sa duket janë ndeshur me një zhvillim shpërthyes në përdorimin e energjisë, me sa duket si rezultat i largimit të minatorëve kinezë nga vendi në mes të një shtypjeje në të gjithë vendin në kripto.

Zona Irkutsk e Rusisë, e vendosur rreth 1,700 kilometra nga Kina, në fakt ka parë që çmimet e përdorimit të energjisë të shkojnë përtej në vitin 2014 me pothuajse 160%. Guvernatori i Irkutskut Igor Kobzev tregoi "zhvillimin e ortekut" të përdorimit të energjisë në territor, duke dënuar detyrën e ndaluar të minierave të kriptos të intensifikuar nga eksodi i minatorëve nga Kina.

Një nga zonat më domethënëse të Siberisë, zona e Irkutsk është e pasur me burime energjie, duke organizuar terminale të shumtë të mëdhenj të hidrocentraleve në qytete si Irkutsk, Ust-Ilimsk si dheBratsk. kompanitë e kolokimit të minierave kripto.

Related: Drejtuesit e pajisjeve të të dhënave nuk kanë "problem" me shtypjen e kriptove të reja ruse

Pronari i BitRiver si dhe CEO Igor Runets informuan CryptoPumpLajmet se firma mbështet plotësisht fushatën aktuale nga ministria e energjisë:

“Isshtë e arsyeshme, si dhe financiarisht audio. Për më tepër, sigurisht që do të ndihmojë minatorët të hyjnë në zonën e ligjshme, kështu që shteti mund të ndërmarrë hapin parësor në drejtim të menaxhimit të sektorit, i cili përfundimisht do të shkaktojë hapjen e të gjithë sektorit. "

Runets deklaroi se firma shpenzon për objektin e saj të informacionit energji elektrike me çmimet e klientëve të organizatës, duke paguar "2.5 ose 3 herë më shumë se njerëzit".

Lexo artikullin:  Thyerja: VanEck Planifikon të Ofrojë Solana ($ SOL) ETF në Gjermani

Rusia në fakt është shndërruar në një nga fushat kryesore për detyrën e minierave të Bitcoin (BTC) që i përmbahet kapitullimit të minatorëve kinezë. Sipas Indeksit të Konsumit të Energjisë Elektrike të Kembrixhit, minatorët e Bitcoin në Rusi përbëjnë 11% të qarkullimit të përgjithshëm të çmimit të hashit të minierave BTC në mbarë botën, të mirë vetëm Kazakistanin si dhe Shtetet e Bashkuara.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju