Oligarku rus i sanksionuar i kërkon bankës qendrore të përqafojë Bitcoin

Thesari i SHBA-së i kërkoi biznesit të kriptomonedhave që të sigurohet përputhshmëria me lejet së fundmi.

Oligarku rus i sanksionuar i kërkon bankës qendrore të përqafojë Bitcoin

Oligarku rus Oleg Deripaska në fakt ka kontaktuar edhe një herë qeverinë federale ruse për të hequr dorë nga shpërfillja e Bitcoin (BTC) pasi Byroja Federale e Hetimeve të Shteteve të Bashkuara grabiti shtëpitë e tij në Uashington si dhe Nju Jork.

Në një postim në blogun e Telegram të enjten, Deripaska sugjeroi se Banka e Rusisë në fakt ka qenë "fëminore në shpërfilljen e tregut në zgjerim të kriptomonedhave", ndërsa Departamenti i Thesarit i SHBA-së në fakt ka "shpenzuar veçanërisht këtu".

Miliarderi theksoi se kriptovalutat si Bitcoin kanë mundësi të mëdha jo vetëm që të ndihmojnë Rusinë të parandalojë lejet e SHBA-së, por edhe të komprometojë dollarin amerikan, duke specifikuar:

“SHBA-ja e kishte njohur në fakt prej kohësh që shlyerjet elektronike të pakufizuara nuk mund të frenojnë vetëm performancën e të gjithë sistemit të lejeve financiare, por edhe të heqin paratë në tërësi.”

Deripaska iu referua veçanërisht një vlerësimi të lejeve të SHBA-së të lëshuar nga Thesari i SHBA-së në tetor 2021. Sipas oligarkut, autoriteti amerikan "rrëfeu me sukses" se pajisjet fintech në zgjerim si kriptovalutat paraqesin një rrezik të madh për dollarin amerikan.

“Kjo tregon se avancimi i tregut të kriptomonedhave i pakufizuar nga shteti mund ta vendosë Thesarin e SHBA përpara një mospagimi të mundshëm për shkak të detyrimit financiar prej 30 trilion dollarësh”, sugjeroi Deripaska.

“Është koha për të hapur sytë si dhe për të marrë seriozisht kriptomonedhën. Në objektin e plakur amerikan, ka ende shumë individë të gatshëm për të luftuar, "saktësoi ai.

Të Premten e kaluar, Thesari Amerikan lëshoi ​​një broshurë shitjesh që jep mbështetje për biznesin e kriptomonedhës për të siguruar që ata po respektojnë lejet e SHBA. Në regjistër, autoriteti pohoi se lejet nga Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja (OFAC) "përdorin njësoj si për marrëveshje që përfshijnë para në internet, si dhe ato që përfshijnë para standarde fiat", duke përfshirë:

"Anëtarët e tregut të parasë në internet janë përgjegjës për t'u siguruar që ata të mos përfshihen, drejtpërdrejt ose tërthorazi, në marrëveshje të ndaluara nga lejet e OFAC, të tilla si negociatat me individë të penguar ose prona rezidenciale ose komerciale, ose pjesëmarrja në një profesion ose investim të ndaluar. marrëveshje të lidhura.”

Related: Rusia synon të ndryshojë paratë e Shteteve të Bashkuara me zotërimet elektronike në afat të gjatë

Lexo artikullin:  Shoqata Amerikane e Kancerit po kërkon për kripto si dhe mbikëqyrësin e artikujve NFT

Deklaratat më aktuale të Deripaskës pasuan që përfaqësuesit e FBI-së grabitën shtëpitë e lidhura me oligarkun në Uashington si dhe në qytetin e Nju Jorkut të martën. Me lidhje të ngushta të raportuara me presidentin rus Vladimir Putin, Deripaska u vu nën lejet e SHBA në 2.

Oligarku rus në fakt ka rrëzuar bankën qendrore ruse për rënien e mëparshme të Bitcoin. Në qershor, miliarderi sugjeroi që Rusia të kërkonte zhvendosjen e drejtë në kripto për të dhënë një "mjet monetar aktual që lejon lirinë në negociatat ndërkombëtare të profesionit".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju