Shefi i SEC Gensler kërkon Kompetenca shtesë nga Kongresi për të Rregulluar plotësisht Kripton

  • Kryetari i SEC Gary Gensler deklaroi të martën se Komisioni do të menaxhojë tregun e kriptove në nivelin e tij më të mirë.
  • Rregullatori kryesor kërkoi burime shtesë nga Kongresi për të mbikëqyrur dhe mbushur hapësira të thella që dominojnë në tregun e kriptove.

Shefi i Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të Shteteve të Bashkuara (SEC) Gary Gensler e quajti tregun e kriptove '& lsquo; ngarkuar me mashtrime dhe abuzime '& rsquo; të martën. Ai në të vërtetë ka këshilluar Kongresin që të miratojë kompetencat shtesë të SEC në mënyrë që të kultivojë '& lsquo; të gjerë dhe të bashkëpunuar & rsquo; anatomia që zgjidh kërcënimet në tregun e kriptove duke siguruar plotësisht financuesit.

Duke folur për kripton në Forumin e Sigurisë Aspen, Gensler pohoi se KSHZ do të menaxhojë totalisht tregun e kriptove në nivelin e tij optimal, ndërkohë që siguron financuesit nga vjedhjet dhe grabitjet.

Crypto Exchanges '& rsquo; Nevoja për rregullim të duhur

Rregullatorët monetarë në Shtetet e Bashkuara në të vërtetë kanë luftuar për të menaxhuar botën me rritje të shpejtë të kriptomonedhës dhe pronave dixhitale. Ndryshe nga tregjet e letrave me vlerë dhe derivatet, asnjë rregullator i vetëm nuk administron aktivitetet e shkëmbimit të kriptove. Dhe, meqenëse kapitalizimi i tregut në mbarë botën i kriptove në fakt është rritur në më shumë se një trilion dollarë, kështu është rritur edhe niveli i rip-off.

Sipas shefit të SEC, pjesë të mëdha të tregut të kriptove funksionojnë përtej strukturës ligjore që kërkojnë të sigurojnë klientë, të promovojnë stabilitetin monetar, të minimizojnë mashtrimet dhe të mbajnë sigurinë mbarëkombëtare. "Ekzistojnë hapësira në këtë fushë, ne kemi nevojë për fuqi shtesë të Kongresit për të shmangur rënien e marrëveshjeve, artikujve dhe platformave midis hapësirave rregullatore. Ne gjithashtu kërkojmë më shumë burime për të siguruar financuesit në këtë sektor në rritje dhe jashtëzakonisht të paparashikueshëm, "& rdquo; deklaroi ai.

Lëkundjet e çmimeve të egra të kriptos tërheqin vëmendjen e rregullatorëve (*) lëvizjet e egra në normat e kriptove këtë vit tërhoqën vëmendjen e ligjvënësve dhe rregullatorëve të cilët aktualisht kishin kriptovaluta në pamjen e tyre. 

Kohët e fundit, a Senatorja Elizabeth Warren nga demokratët, e shtynë Masaçusetsin dhe rregullatorët e tjerë të kultivojnë një “& ldquo; të gjerë dhe të bashkëpunuar ”& rdquo; anatomia për të ndjekur dhe hequr kërcënimet që hasen në tregun e kriptomonedhës. Sekretari i Thesarit i Shteteve të Bashkuara Janet Yellen krijimi i

Meqenëse në Bitcoin 2008 zotërimet dixhitale në të vërtetë janë rritur jashtëzakonisht nga të qenit '& lsquo; thjesht zhvillime teknologjike '& rsquo; te & lsquo; instrumente monetare '& rsquo; përdoret nga miliarda individë në të gjithë botën. Dhjetori i pranishëm, ka mbi 11,000 kripto -shenja atje, me kapitalizimin e tyre të përgjithshëm të tregut që tejkalon 1.5 trilion dollarë. Mesatarisht mbi 45 milion

On kanë përqafuar në të vërtetë kriptovalutat. Amerikanët, një numër i këtyre financuesve janë krejt të rinj për komunitetin dhe ata në fakt kanë përfunduar duke qenë viktima të mashtrimeve. Sidoqoftë, kripto gjithashtu mendohet të përdoret gjerësisht për pastrim parash dhe funksione të tjera të dyshimta me shumë kripto njësi të kapura nga autoritetet. Për më tepër të gjitha këto aktivitete ilegale, përfundoi të ishte jashtëzakonisht jetike për qeverinë federale të menaxhojë tregun e kriptove siç pretendohet nga menaxheri i SEC.

respektuar

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju