Njeriu Shanghai: Media Crypto mbyllet, problemi thjesht përsëritet, nxjerrja e legjislacioneve është e dobishme?

Me autoritetet e qeverisë federale që përpiqen të rregullojnë fotografinë e Kinës para fillimit të Lojërave Dimërore, minatorët po largohen me turma, si dhe ekipi i medias Bishijie në fakt është detyruar të palosë

Njeriu Shanghai: Media kripto mbyllet, lajmet e këqija përsëriten vetëm, ligjet e minierave janë të dobishme?

Në të vërtetë kanë kaluar aktualisht 2 muaj duke marrë parasysh që filloi shtypja e kriptos si dhe zbatimi pasardhës. Shumica e përrallave krejt të reja aktualisht janë thjesht rrjedha e planeve të mëparshme në të gjithë vendin që po zbatohen në një shkallë rurale. Shkalla më e re ishte nga qeveria federale rurale Anhui, pasi ajo prezantoi një koleksion veprimesh për të ulur përdorimin e energjisë, me minierat e kriptomonedhave të detajuara midis shkelësve. Anhui është një lagje e vogël në lindje të Shangait, tepër e njohur për peisazhin e saj të bukur si dhe bujqësinë sesa pagesat e saj për avancimin financiar të Kinës. Ka shumë të ngjarë që rrethe të ndryshme të tjera, posaçërisht ato që mbështeten në qymyr për energji, me siguri do të kenë lajme të krahasueshme sezoni i verës si qeveria kryesore federale promovon një të ardhme neutrale ndaj karbonit.

Më 13 korrik, titani i pishinës së minierave kineze Bit Mining prezantoi se në fakt kishte rritur 50 milion dollarë për rritje përtej Kinës Firma është e detajuar në Nasdaq si dhe drejton BTC.com, e cila aktualisht është një pishinë kryesore 5 për Bitcoin, Bitcoin Cash, si si dhe Litecoin Ky është një tregues shtesë që firmat minerare kineze nuk po dorëzohen duke marrë parasysh kufizimet në shtëpinë tuaj, përkundrazi po zgjedhin të lëvizin pajisjet e informacionit si dhe pajisjet minerare jashtë vendit.

Tregu i largimit la një rrugë me fotografi të jashtëzakonshme, të përbërë nga disa të lëshuara nga media financiare Caixin Një fotografi që urdhëroi interesin e faqeve të mediave sociale portretizoi një zonjë që dukej një pakicë etnike duke mbajtur një paketë të pajisjeve minerare, si dhe linjën e energjisë si një lule. marrëveshje.

Shkoni për ar?

Ish CEO i Bitmain Jihan Wu mendon se udhëzimet e minierave sigurisht që do të përfitojnë nga tregu për një kohë të gjatë, duke treguar një imazh të zgjeruar publik si dhe eliminimin e kriminelëve. Absolutelyshtë absolutisht një ide e mrekullueshme, por aktualisht, Kina duket se është e vendosur të heqë qafe të gjithë yjet, jo thjesht ata negativë.

Me Lojërat Olimpike Dimërore të ardhshme në Shkurt të vitit 2022 që po afrohen, Pekini me siguri do të ketë shansin ideal për të ndriçuar qiellin e kaltër të pastër, si dhe sektorët e energjisë së pastër. Për më tepër, Kina mund të shfaqë paratë e saj të avancuara bankare rezervë elektronike, pa ndërlikimet që vijnë nga pasuritë elektronike edhe më spekulative që mund të shfaqen si ngjashmëri të jashtme. Ata me kujtimet e dorës së parë të Lojërave Olimpike Verore 2008 gjithashtu mund të kenë parasysh politikën e rreptë kundrejt inovacionit, si dhe agjitacionin shoqëror përpara këtij rasti.

Sasitë më të ulëta në vite

Efekti po ndihet me të vërtetë nga shkëmbimet drejtuese në grupin BTC / USDT të Kinës Huobi pa vetëm 109K BTC të negociuar në javën e kaluar, sasia e rregullt më e përballueshme që kthehet në tetor të vitit 2018. Shkëmbimet globale gjithashtu u ndikuan nga sasitë e varura, por jo niveli pasi këto shkëmbime kryesisht kineze. Në mjedisin e sotëm qeverisës, nuk ka dyshim që shkëmbimet agresive në procedurat e decentralizimit, si dhe kërcënimet janë pozicionuar shumë më mirë për të zvogëluar dëmet nga planet negative.

Duke punuar me njëri-tjetrin për konformitet?

Më 13 korrik, Instituti i Kërkimeve të Sigurisë Publike Nanjing prezantoi se po merrej me OKLink për t'u marrë me pastrimin e parave të gatshme. OKLink është një kompani e inovacionit blockchain që ka lidhje me OKAY Group, një firmë që shfrytëzohej për t'u kujdesur për shkëmbimin kryesor të OKex. Me menaxhimin e shkëmbimit nën një analizë të mahnitshme në 2021, nuk është një befasi kur shoh përpjekjet për të qetësuar autoritetet rregullatore.

Anija që braktis

Më 15 korrik, firma e mediave të kriptomonedhave Bishijie prezantoi se po mbyllej pas thyerjes së legjislacioneve në të gjithë vendin kundrejt monedhës së kriptuar. Bishije, e cila barazohet me Coin World, në të vërtetë kishte vlerësuar një tërheqje të madhe në 2018, para mesit të ciklit të fundit bearish të tregut. Ky cikël i tanishëm demi kurrë nuk e pa atë të rikuperonte plotësisht vendosjen e mëparshme, megjithatë, duke e bërë këtë vetëm një humbje të vogël për zonën ekzistuese të kriptovalutave. Vazhdon të shihet nëse sistemet e ndryshme të mediave të tjera të vendosura në tokë mund ta durojnë këtë përpjekje të kohës.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju