Shiba Inu tërhiqet 40% pavarësisht shitjeve të mëdha nga balenat SHIB

Përfitimet e mprehta të sipërfaqeve të sipërfaqes, pasi mania e shitjes me pakicë rreth Shiba Inu nënkupton shqyrtimin e gradave të larta të majit.

Shiba Inu tërhiqet 40% pavarësisht shitjeve të mëdha nga balenat SHIB

Shiba Inu (SHIB) filloi seancën e saj të re një herë në javë në mjedis miqësor me mjedisin, ndërsa vazhdoi zhvendosjen e saj të favorshme të ndryshimit nga ulja e fundit e $ 0.00002058.

Kostoja SHIB regjistroi një nivel të lartë brenda ditës prej 0.00002907 dollarë më 11 tetor, duke arritur mbi 40% të kthimeve nga moda e tij e përsëritur e kthimit. Duke vepruar kështu, kriptomonedha meme e motivuar nga Dogecoin konsideroi një rritje të zgjatur drejt shkallës së saj të rezistencës teknologjike pranë $ 0.00002978, siç shfaqet në grafikun më poshtë.

Tubim i zgjeruar paraprakisht?

Grafiku Shiba Inu zbuloi gjithashtu synimin e investitorëve për të ndërtuar simbole SHIB kur kostoja e tij shqyrton standardin e zhvendosjes së shpejtë 20-4H (20-4H EMA; vala miqësore me mjedisin) si ndihmë.

Për rrethanat, kriptomonedha u rrëzua me mbi 40% të enjten pasi adresat e Shiba Inu me vlerë 1M deri në 10M SHIB hodhën mbi 31 miliardë simbole, më të mëdhatë në 6 muaj, sipas informacionit të Santiment. Sidoqoftë, kostoja u rikuperua ndërsa investitorët filluan të ndërtojnë simbole SHIB pranë EMA 20-4H.

Për më tepër, përmirësimi i përsëritur i Shiba Inu mori të dhëna nga një lidhje e mundshme midis deponisë së adresës 1M-10M SHIB, si dhe kostos së saj. Santiment mbajti në mend se kostoja e Shiba Inu kthehet çdo herë pasi milionerët SHIB hedhin poshtë pronat e tyre, siç tregohet në grafikun më poshtë.

Kjo zbulon synimin e mini -investitorëve për të thithur shitje të mëdha.

Hënë me pamje me pakicë

Rivendosja e favorshme në tregun SHIB shoqëroi një larmi në rritje të pyetjeve neto për fjalët kyçe "Shiba Inu", sipas Google Trends

Informacioni në internet zbulon një rritje të modës Shiba Inu në Shtetet e Bashkuara në një kohëzgjatje pasioni 12-mujor, duke treguar një pasion në rritje të shitjes me pakicë. Në 92, moda është më e detajuar në vlerësimin më të lartë të apelit prej 100, e parë për herë të fundit në javën e 2 -të të majit. Kjo tregon se edhe më shumë individë neto po kërkojnë informacion mbi Shiba Inu

Lexo artikullin:  Thyerja: Firma e Investimeve 402 Miliardë dollarë Neuberger Berman e vendosur për të ofruar ekspozim të së ardhmes BTC & ETH

Sidoqoftë, pyetjet neto për fjalët kyçe "si të blini Shiba Inu" duket se ishin vetëm 18 në të njëjtën kohëzgjatje. Sidoqoftë, në kontrast me javën e kaluar, pasioni u rrit me 260%.

Tregimi i 2 indikacioneve

Në frontin teknologjik, zhvendosja më e re e rikthimit të SHIB shfaqet se ka anuluar në të vërtetë një konfigurim bearish që CryptoPumpLajmet kaluan ndër mbulimet e mëparshme të sigurimeve.

Lidhur: Shiba Inu aktualisht është një kriptovalutë e 20-të me kosto SHIB që rritet 300% në 9 ditë

Në mënyrë të veçantë, kostoja SHIB u dëmtua e favorshme nga një model tjetër ose trekëndëshi zbritës, pasi u mbyll mbi trendin kryesor të kornizës me një rritje të sasisë së tregtimit. Ndërsa shpërthimi ende pret verifikimin, ai në të vërtetë ka rritur pikat e shtrirjes së favorshme.

Faktori për një përfitim të zgjatur është një Bull Pennant i improvizuar, i cili zakonisht dërgon koston më të madhe deri në lartësinë e zhvendosjes së përfitimeve të mëparshme. Me fjalë të tjera të ndryshme, shpërthimi i SHIB mbi modelin e tij Bull Pennant mund të dërgojë koston e tij në $ 0.00004713.

Ndërkohë, nëse kostoja kthehet përsëri brenda grupit të parëndësishëm, sigurisht që do të merrte shansin për të riaktivizuar konfigurimin e Trekëndëshit zbritës. Duke vepruar kështu, SHIB mund të shikojë një përmirësim drejt $ 0.00002195, në përputhje me një qasje të pafavorshme shpërthimi 0.00001000 $.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju