Crypto vetjake e popullsisë së re 66% të Singaporit: Sondazh

Një studim aktual i 1,000 banorëve të Singaporit kryer nga Australia '& rsquo; Ofruesi i shërbimit të depërtimit të klientit Toluna në të vërtetë ka ekspozuar disa realitete intriguese në lidhje me adoptimin e kriptos në vend. Singapori mendohet për një vend pro-kripto, dhe ky studim thjesht rrit atë duke ekspozuar sesi udhëzimet pro-kripto mund të ndikojnë në adoptimin e kriptës. Sipas studimit, 93% e kombit '& rsquo; Popullsia në të vërtetë është bërë e vetëdijshme për kriptovalutat ndërsa 43% e popullsisë së përgjithshme zotëron kripto.

Një pronësi kripto prej 43% është mjaft e madhe me kusht që kombet si SHBA të kenë vetëm një normë pronësie prej 6%. Shkalla e lartë e birësimit të kripto është edhe më e madhe në mesin e popullsisë më të re në moshën 26-45 vjeç. Singapori '& rsquo; s Banka DBS ka lëshuar në të vërtetë Azinë '& rsquo; fondi i kripto fillimisht në maj.

Raporti deklaroi,

"& Ldquo; Si një qendër thelbësore monetare në Azi, Singapori ka një nivel të lartë të marrëveshjeve ndërkufitare, gjë që tregon se monedha dixhitale ofron një rast përdorimi të mirëfilltë dhe përparësi të mundshme për ekonominë e saj. Ky miratim rregullator i kombinuar me Singaporin '& rsquo; Të dhënat historike si ASEAN & rsquo; Qendra fintech do ta bëjë atë një vend të shenjtë për shkëmbime kriptomonedhash dhe fillestare gjatë dy viteve të ardhshme ", & rdquo;

Akti i Shërbimeve të Pagesave, 2019 që hyri në ndikim në Janar të këtij viti e bëri të detyrueshme që shkëmbimet kripto të funksionojnë pas marrjes së një licence nga Singapori '& rsquo; Kreu rregullator Autoriteti Monetar i Singaporit Udhëzimet siguruan që tregtarët të jenë më të sigurt kundrejt platformave të mundshme të grisjeve.

Ethereum Dy herë më i popullarizuar midis brezave më të rinj

Studimi ekspozoi Ethereum, kriptoja e dytë më e madhe nga kapaku i tregut ishte dy herë më e popullarizuar në mesin e moshës më rinore të moshës 18-25 vjeç. Bitcoin qëndroi opsioni kryesor i individëve në studim. 74% e individëve që mbajnë kripto fituan një fitim nga investimi i tyre financiar, ndërsa 21% deklaruan se do ta blinin atë, megjithatë vendosën përkundër tij për shkak të paparashikimeve të lidhura me Covid.

Lexo artikullin:  A Coinbase Gënjeu për USDC për Investitorët? Ja se si mund të dështojë

Singapori në të vërtetë ka përfunduar të jetë një qendër kripto në tregun aziatik që nga udhëzimet e tij, duke e bërë më të lehtë për kompaninë e kriptos të respektojë. Ndihma e qeverisë federale siguron siguri për të dy, financuesit përveç shkëmbimit të kriptove. Singapori '& rsquo; Teknika pro-kripto ka një ndikim bullish në adoptimin e kripto siç vërehet nga studimi. 2021 në të vërtetë ka treguar të jetë një vit i mrekullueshëm për adoptimin e kriptove në biznesin themelor me shumë kripto duke bërë fillimin e tyre publik.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju