Skybridge Capital bëhet firma e fundit që bleu kredi karboni për aksionet e saj Bitcoin

Skybridge Capital, një firmë globale investimesh me shumë asete që është regjistruar për Bitcoin and Ether Exchange Traded Funds (ETF), ka partnerizuar me Moss Earth për të kompensuar gjurmën e saj të karbonit të gjeneruar nga zotërimet e saj të Bitcoin. Firma bleu kredite karboni për të kompensuar afërsisht 38,436 ton karbon. Firma e investimeve bashkohet me ligën në rritje të platformave kripto që kanë blerë kredi karboni me vlerë miliona dollarë për të siguruar që Bitcoin është një investim i gjelbër.

Anthony Scaramucci, Themeluesi dhe Partneri Menaxhues i SkyBridge tha se hapi kishte për qëllim të siguronte që investitorët e fokusuar në ESG të mos i shmangen Bitcoin-it. Ai tha,

"Ne parashikojmë që minierat e bitcoin do të jenë plotësisht të rinovueshme deri në fund të dekadës. Në ndërkohë, kompensimet e karbonit përfaqësojnë një mënyrë efektive për të gjelbëruar rrjetin e bitcoin dhe për të lehtësuar adoptimin nga investitorët me mendje ESG. "

MOSS është një emër i besueshëm në tregun vullnetar të kompensimit të karbonit dhe u prezantua në Skybridge nga One River, një fond tjetër institucional Bitcoin. MOSS përdori një formulë konservatore për të përcaktuar sasinë e gjurmës së karbonit të lënë nga firma e investimeve. MOSS gjithashtu e quajti planin e kompensimit të karbonit të Skybridge si më të madhin të kryer ndonjëherë nga një investitor institucional.

Shkëmbimet e kriptove shpenzojnë miliona për të arritur objektivat e emetimit të karbonit

Shkëmbimet e kriptove kanë vendosur ta bëjnë rrjetin Bitcoin një mundësi investimi shumë më të gjelbër duke blerë kredi karboni. Binjakët Winklevoss themeluan shkëmbimin e kriptove Gemini u bë platforma e parë e kriptove që bleu 4 milionë dollarë kredite karboni. Shkëmbimi i kriptove FTX gjithashtu njoftoi 1 milion dollarë për t'u bërë neutral ndaj karbonit kohët e fundit.

FUD rreth Bitcoin duke qenë i keq për mjedisin fitoi shumë tërheqje në mediat kryesore këtë sezon demi. Njerëzit si Elon Musk pohuan gjithashtu se konsumi i energjisë i rrjetit Bitcoin është një shqetësim mjedisor. Sidoqoftë, një raport i fundit i Këshillit të Minierave të Bitcoin (BMC) theksoi se rrjeti Bitcoin përdor më shumë se 50% të energjisë së tij nga burime të rinovueshme.

Skybridge Capital është bërë një emër i shquar për gamën e tij të gjerë të produkteve të investimit Bitcoin dhe mezi pret të nisë dy produkte ETF pas miratimit të SEC. SEC ka vonuar vendimin e tij për Paraqitjen e Bitcoin ETF të Skybridge.

Lexo artikullin:  Laboratori i Kërkimeve Blockchain xSigma bashkohet me revistën Maxim për të nisur MaximNFT.com– Shtëpi për NFT -të ekskluzive të Maxim

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju