Policia e Koresë së Jugut rifillon hetimet në rastin e mashtrimit Bithumb

Duket se problemet për shkëmbimin e kriptove Bithumb aren '& rsquo; nuk mbaron në çdo kohë shpejt! Të hënën, 2 gusht, policët e Koresë së Jugut rifilluan një shqyrtim në çështjen e mashtrimeve Bithumb duke përfshirë kryetarin e mëparshëm të shkëmbimit.

Lajmet vijnë thjesht brenda një muaji '& rsquo; kohëzgjatja pasi magnatët e Bithumb u ndoqën penalisht nga rregullatorët e Hong Kongut në korrik, përfshirë një rast mashtrimesh. Sidoqoftë, pas kësaj, një grup prej 14 financuesish paraqitën rastin e tyre të dytë të mashtrimeve. Agjencia e Policisë Metropolitane të Seulit në fakt ka filluar të depërtojë në Bithumb '& rsquo; Kryetari i mëparshëm Lee Jung-hoon.

Siç është raportuar nga botimi rajonal The Korean Herald, Kim Byung- armë, kryetar i BK Group është gjithashtu i lidhur me rastin e mashtrimeve dhe tani është nën shqyrtim. Publikimi raporton:

Në problem, financuesit deklaruan se ata kishin përdorur në të vërtetë 718 bitcoins dhe 7,793 Ethereum, me vlerë 6.92 miliardë dollarë (6.01 milion dollarë), Kim në Tetor 2018 pasi ai premtoi të merrte kontrollin e Bithumb Korea dhe deklaroi se një monedhë e palistuar e quajtur BXA do të merrte lëshuar dhe shënuar.

Premtimet e Dështuara të Marrjes së Bithumb Korea

Përfundon që Kim '& rsquo; garancitë për financuesit dhe mediat kanë dështuar. Marrja e Bithumb Kuranit nuk u shfaq kurrë si financues i & rsquo; paratë shkuan te Lie Financuesit edhe më shumë argumentuan se Kim dhe Lee janë bashkëpunëtorë në këtë çështje.

Shitja e Bithumb Korea u krijua në shtator 2019. Sipas raporteve, Kim i bëri një pagesë prej 100 milion dollarësh Lee, megjithatë, ai nuk e bëri & rsquo; t paguani bilancin. Listimi i BXA nuk ka ndodhur kurrë siç reklamohet duke çuar në humbje të mëdha për financuesit.

Vitin e kaluar, policët e Koresë së Jugut në fakt kishin kryer një ekzaminim të krahasueshëm pas & rsquo të financuesve; problemeve. Siç u tha, Policia e Seulit ndoqi penalisht Lee muajin e kaluar për mashtrimin e Kim prej $ 1000 milion.

Me depozitimin aktual, grupi prej 14 financuesve në fakt ka dërguar prova shtesë për policët, përfshirë regjistrimet. Rregullatorët në të gjithë botën kanë vepruar shumë dhe në fakt kanë filluar të kërkojnë shkëmbime me zakone të dyshimta. Peizazhi rregullator i kriptomonedhës në të gjithë botën po përparon.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju