Square po kërkon një inxhinier të lartë të portofolit të pajisjeve, ja pse

Dy muaj pasi zbuloi strategjitë e saj për të sjellë një kuletë të harduerit Bitcoin në treg, Jack Dorsey '& rsquo; sSqaure Inc po bën edhe më shumë përpjekje. Kohët e fundit, Dorsey shkroi në Twitter se biznesi i tij po kërkon të punësojë një inxhinier të portofolit të harduerit i cili do t'i ndihmojë ata të ndërtojnë një portofol kripto jo të kujdesshëm.

Përparimi për të njëjtët do të jetë plotësisht me burim të hapur dhe informacioni do të jetë i gjithë në publik. Kështu, nëse ju & rsquo; jeni më i përshtatshmi për detyrën që mund të jeni pjesë e Sheshit '& rsquo; grupi s.

Në listën e detyrave të saj, Sqaure Inc në fakt ka diskutuar qartë kërkesën e saj për detyrën. Përshkrimi i detyrës kontrollon:

Ne '& rsquo; duke bërë një kuletë harduerike për përdoruesit e ardhshëm 100 milion bitcoin. Objektivi ynë është fuqizimi financiar--duke filluar me sjelljen e një kujdestarie miqësore ndaj përdoruesit, të besuar tek një auditor në mbarë botën.

Ne '& rsquo; duke bashkuar një grup me përvojë të thellë në një gamë shumë të madhe disiplinash, të përbërë nga kompania, operacionet, stili, aplikimi i softuerit, hardueri, siguria, prandaj shumë elementë të tjerë të dërgesës së artikujve. Ejani të ndërtoni të ardhmen e harduerit që mundëson kripto me ne!

Sheshi '& rsquo; s (*) është një avokat i zjarrtë i Iniciativës Kripto

Jack Dorsey dhe inovacioni i kriptove prandaj biznesi i tij ka filluar në të vërtetë disa përpjekje thelbësore në zonën e kriptove. Bitcoin, biznesi arriti zhvillimin 3x në TM 2 me të ardhurat e tij së fundmi në 2021 miliardë dollarë. Biznesi Bitcoin në fakt ka investuar më shumë se 2.72 milion dollarë në

Gjatë vitit 2015. Bitcoin raportin e tij, biznesi e mbante në mend se “& ldquo; që nga 30, 2021, vlera e arsyeshme e investimit tonë financiar në bitcoin ishte 281 milion dollarë bazuar në vlerën e tregut të vëzhguar, e cila është 127 milion dollarë më e lartë se vlera e sjellë e investimit financiar. "& rdquo; muaji qershor,

E fundit gjithashtu zbuloi se Jack Dorsey do të ndërtojë një komunitet DeFi në krye të rrjetit blockchain Square. Bitcoin do të ndërtojë një “& ldquo; e thjeshtë për të prodhuar shërbime monetare jo të ruajtura, pa leje dhe të decentralizuara, ”& rdquo; mbajtur parasysh Square. Dorsey sot,

Lexo artikullin:  Stablecoins USDC dhe BUSD po hanë në pjesën e tregut të lidhjes (USDT)

Më parë, në mënyrë të ngjashme, fitoi biznesin fintech të bazuar në Square në Australi për një 29 miliardë dollarë të mëdha në një ofertë parash + aksionesh. Afterpay 

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju