Stablecoins USDC dhe BUSD po hanë në pjesën e tregut të lidhjes (USDT)

Ndërsa tregu i përgjithshëm i kriptomonedhës vazhdon të zgjerohet me më shumë përfshirje të përdoruesve, furnitorët e stacioncoinit në fakt po pretendojnë të marrin një pjesë të konsiderueshme të tregut. Siç duket, stablecoin Tether (USDT) vazhdon të kontrollojë tregun me një monedhë prej 61 miliardë dollarësh që lëvizin në treg.

Megjithatë, duket se rivalët si Circle '& rsquo; s USDC dhe Binance & rsquo; s BUSD po bëjnë hapa të rëndësishëm në treg. Kjo pasi që asnjë USDT e vetme nuk është lëshuar në të vërtetë për 2 muajt e fundit. Si rezultat, pjesa dhe vlera e tregut ka rënë në një nivel historik të ulët prej vetëm 57.38%.

Kjo ka ofruar hapësirë ​​të përshtatshme për rivalët si USDC dhe BUSD për të përshkuar tregun. Gjatë të njëjtës kohëzgjatje, USDC '& rsquo; Pjesa e saj në fakt është rritur me 24.39% ndërsa ajo e BUSD është rritur në fakt me 10.9%.

Tether '& rsquo; s Problemi Rritës i Rregullatorit

'Shtë shfaqurTether & rsquo; s vështirësitë rregullative nuk janë & rsquo; nuk përfundon në çdo kohë shpejt. Javën e kaluar, Departamenti i Drejtësisë i USD (DoJ) filloi një hetim penal kundër mashtrimeve të ardhshme bankare.

Siç raportohet nga Bloomberg: “& ldquo; Prokurorët e distriktit federal po inspektojnë nëse Tether i fshehur nga bankat që marrëveshjet ishin të lidhura me kripto ”. dollarë.

Tether në fakt ka deklaruar se është gati të bashkëpunojë në fund në fund me policinë. Duket se në mes të goditjes rregullatore, Tether në të vërtetë ka ndaluar çdo shtesë të re në treg.

Me sa duket, biznesi nuk është & rsquo; t lumtur të prishin plumbat me rregullatorët. Muajin e kaluar në korrik, CTO i Tether Paolo Ardoino u rregullua për këtë çështje. Duke komentuar rreth faktit që Tether humbet pjesën e tregut ndaj rivalëve të tij, ai deklaroi:

Të gjithë marrin nga mbreti, jo nga më i vogli. Duh & hellip; (sidoqoftë klikimi është më jetik). Konkurrenca dhe diversiteti janë thelbësore për suksesin në çdo treg.

Besoni apo jo megjithatë '& lsquo; Lërini të gjithë të rriten në mënyrë që sasia e të gjithë zërave të jetë më e lartë.' & rsquo; është ajo që do ta bëjë tregun e stacioncoinit shumë më të fortë në planin afatgjatë. Pra, po Ne kemi vënë në & rsquo; mos mendoni të shihni zhvillimin. Ne i mirëpresim të gjithë. Ne thjesht kujdesemi që video -loja të jetë e arsyeshme dhe ekuivalente.

Ndërsa peizazhi rregullator përparon edhe më shumë, do të jetë interesante të shihet funksioni i monedhave të qëndrueshme. Autoritetet kryesore amerikane në fakt janë shqetësuar për kërkesën për menaxhimin e tregut të stabelcoin. Lojtarë të tjerë të tregut si Paxos në fakt kanë thirrur ofruesit Tether (USDT) dhe USDC për lëshimin e monedhave të paqëndrueshme të rregulluara.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju