Tezos, Ethereum Classic, Analiza e Çmimit Dash: 17 Korrik

Tezos, Ethereum Classic dhe Analiza e Çmimeve Dash: 14 korrik

Disa kriptovaluta kryesore kanë parë një depresion kohët e fundit. Bitcoin ishte në rënie me 0.8% gjatë 24 orëve të fundit, Ethereum gjithashtu ra me 1.6% brenda saktësisht të njëjtën kohë.

Për Tezos, kapitalizimi i tregut ra me 5.10% në kohën e shtypit për shkak të rënies së tij të përditshme. Ethereum Classic në të vërtetë ka parë një rënie të ndjeshme në marrjen e stresit sepse kohët e fundit të qershorit Rënia e normës së DASH mund të ulet renditur gjithashtu më poshtë në shkallën e ndihmës prej 110 $.

Tezos [XTZ]

Tezos, Ethereum Classic dhe Analiza e Çmimeve Dash: 14 korrik

Lëvizja e shpejtësisë së Tezos pa një disavantazh gjatë ditëve të fundit. Me rezultate përfundimisht bearish, monedha mund të zhytet e shënuar poshtë shkallës së saj të shkallës së shtypit prej 2.44 $. Në këtë moment, alt ishte duke shitur eko-miqësore, megjithatë ai fluturoi vërtet afër shkallës së ndihmës prej 2.30 $.

Nëse ulja vazhdon, XTZ mund të varet nga shkalla e ndihmës prej 2.30 $ dhe madje e shënuar më poshtë. Me normën e XTZ në 2.44 $, në kohën e krijimit, monedha shënoi një ulje prej 11.5% krahasuar me kohët e fundit.

Linjat e populluara të SAR alegorik u rreshtuan mbi mbajtësit e qirinjve sepse 13 korrik, si dhe në kohën e shtypit, treguesi prodhoi të njëjtën analizë të saktë për shkak të më shumë uljes së normave. Rezistenca e tregut zvogëlohet së bashku me normën, si dhe Indeksi mesatar i drejtimit qëndroi pak mbi 20-shenjë si dhe imagjinoi një modë të dobët.

Në të kundërt, burimet e fluksit fluturuan në qiell paksa siç imagjinohet nëFluksi i Parave Chaikin Kjo tregoi se b përdoruesit hynë në treg ndërsa kriptoja zbuloi norma të reduktuara kohët e fundit.

Ethereum Classic [ETJ]

Tezos, Ethereum Classic dhe Analiza e Çmimeve Dash: 14 korrik

Normat e ETC-së në të vërtetë kanë rënë ndjeshëm sepse 28 qershori me tregues praktikisht minimalë të rimëkëmbjes. Nevoja për token është zhdukur gjithashtu që prej asaj kohe. Nënformanca e altcoin bëri që kapitalizimi i saj në treg të zhytej me 4.07% në kohën e shtypit.

Posedimi regjistroi një rënie prej 18.2% krahasuar me humbjet e fundit, si dhe çdo ditë prej 4.0%, në kohën e krijimit. Wasshtë vlerësuar në 41.00 $ si dhe nëse vazhdon rënien e tij, pas kësaj shkalla e ndihmës në vijim me siguri do të shkojë në 36.00 $.

Nevoja e tharë e ETC kërkoi që monedha të prekte zonën e shitur disa herë këtë muaj. Në momentin e krijimit, klientët ishin akoma shumë më pak në numër, kur dalloheshin nga shitësit. Sidoqoftë, RSI ishte thjesht mbi zonën e tepërt të shitur. Ngjashëm, Fluksi i Parave Chaikin treguan prurje të minimizuara të burimeve.

La MACD-së Tabelat e byrekëve shkelnin një modë të zgjatur bearish në grafitë.

DASH

Lexo artikullin:  Banka Qendrore e Kinës do të vazhdojë goditjen e kriptove në gjysmën e dytë të 2021

Tezos, Ethereum Classic dhe Analiza e Çmimeve Dash: 14 korrik

Grafët teknologjikë për DASH nënvizuan uljen e normës, si dhe në kohën e shtypjes, monedha u vlerësua me 116.335 dollarë. Ajo mund të zhvendoset e ulur për të goditur shpejt shkallën e ndihmës prej 110 $ shpejt nëse norma e alt nuk rikuperohet gjatë dy seancave të mëposhtme të tregtisë.

Zotërimi u rrit me një 0.5% të dobët gjatë sesionit të tregtimit brenda ditës. Vetëm nëse norma kthehet në një trend rritës për të prekur 129 dollarë, sigurisht që monedha do të shohë një rikuperim.

La Bands Bollinger imagjinuar një shtrëngim në kohën e shtypit, duke synuar në drejtim të paqëndrueshmërisë së zvogëluar. Përkatësisht, Treguesi i momentit të shtrydhjes kryqe të zeza të imagjinuara shtesë në vijën e mesit; një analizë që tregonte se tregu në të vërtetë kishte hyrë thjesht në shtyp si dhe mund të përgatitej për një shpërthim. Pamja e shiritave të kuq gjithashtu tregoi që DASH mund të shohë ulje më të vogël të normës.

Së fundi, Index Forca Relative mbante në mend një ngritje e cila drejtohej në drejtim të një rritjeje në marrjen e stresit. Sidoqoftë, shitësit ende kryesonin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju