Qasja e drejtë pa rrezik për një investitor në tregun Dogecoin është kjo

Përgjegjësia: Kërkimet për vlerësimin e listës më poshtë janë pikë e vetme e pikëpamjeve të autorit, si dhe nuk duhet të merren si rekomandime të investimeve financiare

2021 në të vërtetë ka qenë një vit aktiv deri më tani për kriptovalutat. Viti ka parë në të vërtetë një rritje të tërheqjes së simboleve DeFi, NFT, si dhe sistemeve të mençura të marrëveshjeve, megjithatë një nga situatat më të interesuara ka qenë në të vërtetë Dogecoin, një shumë e përshkruan ende si një "monedhë meme". Blerja agresive gjatë dy muajve fillestarë të 2021 pa DOGE në rritje të kasetës prej 0.739 $ ndërsa u përpoq të largohej nga një errësirë ​​që e bëri atë thjesht si një shaka.

Sidoqoftë, kripto-përplasja në 19 maj pengoi ndjeshëm trajektoren e DOGE, si dhe kohët e fundit, hetimet në të vërtetë ishin në shënjestër edhe të variablit të saj të energjisë. Në momentin e krijimit, Dogecoin tregtonte me 0.174 $, me rënie me 5% gjatë 24 orëve të fundit.

Grafiku ditor i Dogecoin

Tubimi i fundit i DOGE mund të gjendet në llojin e një rritjeje prej 73% nga 0.163 $ në 0.28 $ në mes të përfundimit të Qershorit si dhe shumë herët Korrik Që nga bërja e këtij hapi, një mungesë themelore e normës së interesit të tregtimit, si dhe sasive ka dëmtuar normën ndërsa DOGE u zvogëlua në drejtim të vijës së tij mbrojtëse prej 0.163 $, duke mohuar pothuajse të gjitha fitimet e bëra gjatë gjithë tubimit të tij.

Ajo që ishte gjithashtu shqetësuese është realiteti që DOGE ndryshoi i renditur më poshtë për 200-SMA (miqësor me mjedisin) për herë të parë sepse tetori 2020 si pikëpamje bearish doli shumë në treg. Mund të bëhet një mosmarrëveshje që 0.163 $ mund të shkaktojë tubimin e mëposhtëm të DOGE, megjithatë, rreziku i një prishjeje tjetër nuk mund të shënohet.

arsyetim

Indeksi i Forcës relative ka shitur në të vërtetë zonën e shitur gjatë ditëve të mëparshme - - Një vendndodhje që kërkon një kthim në normë. Sidoqoftë indeksi ishte në një pozicion të krahasueshëm gjatë tubimit të mëparshëm të DOGE. Indeksi i Lëvizjes Drejtuese,

Lexo artikullin:  PolyNetwork Hack: Gjithçka që duhet të dini rreth 610 milion dollarë Defi Hack më i madh

Kjo -DI u end më mirë larg + DI si dhe rekomandoi që një model bearish mund të ishte përforcues. Rritja Awesome Oscillator kontrastoi atë që shihej gjatë mbitensionit të mëparshëm të DOGE, ai që pa -DI si dhe + DI inç më të detajuar në drejtim i njëri-tjetrit të ndryshëm.

përfundim

Ndërsa pashë një energji të favorshme, megjithatë e njëjta saktë nuk ishte pothuajse e mjaftueshme për të shkaktuar një ritëm të shkallës së lidhur në veri. Dogecoin kishte disa prova për të mbështetur një histori të favorshme për

, sapo të jetë afër 0.163 dollarë, investitorët duhet të inkurajojnë kujdesin para se të futen në një profesion të gjatë. Një mbyllje e shënuar më poshtë 200-SMA (miqësore me mjedisin) mund të intensifikojë humbjet gjatë ditëve të ardhshme, si dhe një vonesë, si dhe qasja e shikimit do të ishte padyshim bast më i mirë në treg sot. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju