ThorChain hedh 7.6 milion dollarë në manipulimin e 'Chaosnet', i siguron cyberpunk një dhuratë për të kthyer fondet

Rrjeti ThorChain vazhdon të ndalet pasi procedura përjetoi një sulm në të cilin krimineli përafrohet që në të vërtetë kishte kapërcyer 7.6 milion dollarë në posedime kripto.

ThorChain humbet 7.6 milion dollarë në shfrytëzimin 'Chaosnet', i ofron hakerit një dhuratë për të kthyer fondet

Shkëmbimi popullor ndër-zinxhir i decentralizuar, ThorChain, në të vërtetë ka përjetuar një shkelje miliona dollarëshe.

Vlerësimet në lidhje me diapazonin e dëmeve ndryshojnë, me ThorChain që ndryshoi vlerësimin paraprak se 13,000 ETH (me vlerë 25.1 milion dollarë) ishin transferuar në 4,000 ETH (rreth 7.6 milion dollarë) si një park topash për problemet.

Në rrjetin e Telegramit në zonën ThorChain, menaxherët në të vërtetë kanë sugjeruar që detyra ka në të vërtetë fondet e kërkuara për të mbuluar pasuritë e individëve, megjithatë kanë shprehur një zgjedhje që cyberpunk të kthejë fondet e shkëputura për një dhuratë insektesh.

"Ndërsa thesari ka fonde për të mbuluar shumën e vjedhur, ne kërkojmë që sulmuesi të kontaktojë me ekipin për të diskutuar kthimin e fondeve dhe një shpërblim në përpjesëtim me zbulimin", përmendet një artikull i Telegram, duke përfshirë që fondet individuale "do të jenë në dispozicion kur çështja të jetë rregulluar dhe rrjeti të rifillojë. "

ThorChain në fakt ka marrë në konsideratë atë tweeted që harta e saj fillestare e rimëkëmbjes është duke u zhvilluar, duke zbuluar se pasi të mbulohet ndjeshmëria si dhe rrjeti të riaktivizohet, Ether me siguri do të kontribuojë në pishinat e transportuesve të likuiditetit për të kompensuar individët e ndikuar. Nga atje, grupi synon të përfshijë kompani sigurie dhe sigurie që të hetohen marrëveshjet e tij.

Deri në këtë shkrim, rrjeti ThorChain vazhdon të ndalet.

Kompania e sigurimit kibernetik Blockchain, Halborn Security, po bashkon një propozim në zonën ThorChain për "Advance Persistent Protection", duke siguruar një grup prej afërsisht gjashtë "dizajnerë të ndershëm të sigurisë dhe sigurisë që funksionojnë për të dëmtuar çdo azhurnim në ThorChain"

Thorchain hyri në tregun e tij të mbrojtur "Chaosnet" gjatë Prillit, duke lehtësuar ndërrimet ndër-zinxhir nëpër rrjetet Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash dhe Binance Chain.

Themeluesi i DeFi Watch Chris Blec tha se fillimi i ThorChain "ngriti kapakët" në të vërtetë kishte ndaluar një humbje edhe më të lartë të fondeve.

Lexo artikullin:  Padia XRP: Ripple kërkon përgjigje jo-evazive nga SEC në mosmarrëveshjen e Interrogatories

Greva e sotme nuk është hera e parë që ThorChain në të vërtetë është në shënjestër të punkerëve kibernetikë gjatë gjithë zbatimit të saj Chaosnet, me procedurën e hedhur në posedime me vlerë të paktën 140,000 $ muajin e kaluar.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju