Shumë herët për të folur për përdorimin e kriptove për tregtimin e naftës, thotë Putin

Presidenti rus nuk e ka përjashtuar mundësinë që, në një kohë të paspecifikuar në të ardhmen, kripto të ndryshojë në një "teknikë grumbullimi".

Shumë herët për të folur për përdorimin e kriptove për tregtimin e naftës, thotë Putin

Presidenti rus Vladimir Putin beson se është "gjithsesi e parakohshme" të përdorësh kriptovaluta për të zgjidhur tregtinë e burimeve të energjisë ekuivalente me naftën.

Presidenti rus përmendi rrethanat e mundshme të përdorimit të kriptomonedhës në një intervistë të enjten në CNBC pas një sesioni plenar të bordit të diskutimit të Javës së Energjisë Ruse.

Sipas një përmbajtje të plotë tekstuale të intervistës të zbuluar në faqen zyrtare të Kremlinit, Putin përmendi se kriptovalutat personale "mund të veprojnë si një njësi llogarie", megjithatë ato janë "shumë të paqëndrueshme".

“Kontrata të naftës me kriptomonedhë? Tooshtë shumë herët për të folur për të. Ajo funksionon për transferimin e fondeve nga një vend në tjetrin, megjithatë me anë të blerjes dhe shitjes, veçanërisht kur bëhet fjalë për burimet e energjisë, megjithatë është e parakohshme sipas meje, "pranoi presidenti.

Putin vazhdoi duke thënë se "gjithçka zhvillohet" dhe "ka më të mirën për të ekzistuar", duke përfshirë që autoritetet ruse po monitorojnë me kujdes tregun e kriptomonedhës. Ai gjithashtu nuk e përjashtoi mundësinë që në një kohë të paspecifikuar në të ardhmen kriptovalutat të shndërrohen në një "teknikë akumulimi". “Ne shohim se si luhatet ky treg. Presentshtë pak herët për momentin, "shtoi Putin.

Presidenti përmendi se kriptovalutat "nuk mbështeten nga diçka, por". Kur u pyet nëse ai i konsideron apo jo zotërimet e kriptove nga CEO i Tesla Elon Musk si "nugatory", Putini përmendi jo, duke shpjeguar se ai vetëm vuri në dyshim kripton si një njësi llogarie brenda kontekstit të blerjes dhe shitjes së energjisë.

Related: Rusia nuk planifikon të veprojë në gjurmët e Kinës duke ndaluar plotësisht kripton, thotë zëvendësministri i financave

Gjatë intervistës, presidenti rus pohoi gjithashtu se monedha amerikane "minon vendin e saj" si një pasuri rezervë globale. "Ne nuk jemi kuriozë për shkurtimin e fondeve të parave tërësisht, dhe deri më sot jemi të kënaqur me fondet për burimet e energjisë në {dollarë}, kryesisht për naftën," shtoi ai.

Lexo artikullin:  Coinbase zotohet 500 milion dollarë për investimet në kripto, ndan 10% të ardhura tremujore në Cryto

Informacioni vjen pasi autoritetet ruse marrin parasysh një rregullore të re për të kufizuar investimet në kriptovaluta nga tregtarët e pa akredituar. Më parë, institucioni financiar qendror rus thuhet se po planifikonte të ngadalësonte transaksionet në shkëmbimet e kriptove, në mënyrë që të mbronte tregtarët me pakicë nga blerjet "emocionale" të kriptove.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju