Shumë popullor: ETF e së ardhmes së Bitcoin në rrezik për të arritur kufirin e sipërm për kontratat

Nevoja e paparë për fondin e së ardhmes ProShares mund të rezultojë në kontrata më të gjata që mund të largohen nga kostot e Bitcoin.

Shumë popullor: ETF e së ardhmes së Bitcoin në rrezik për të arritur kufirin e sipërm për kontratat

ETF i Strategjisë së ProShares Bitcoin është në rrugën e duhur për të arritur në një kufi në numrin e kontratave të së ardhmes që është aktivizuar pasi u bë me shpejtësi paksa shumë e spikatur.

Pas thjesht një çifti ditësh tregtimi, ProShares ETF ka arritur në fakt në 1,900 kontrata të ofruara për tetorin, si dhe ka një kufi prej 2,000 muajsh të parë të zbatuar nga Bursa Tregtare e Çikagos.

Aktualisht janë 1,400 kontrata për Nëntorin, si dhe ekziston një kufi i përgjithshëm optimal prej 5,000 kontratash të hapura sipas Bloomberg Një ilaç mund të jetë përdorimi i kontratave më të gjata, megjithatë kjo sigurisht që do të tërhiqte rrezikun e distancimit të tepërt nga kostot e BTC.

Presidenti i kompanisë këshilluese ETF Store, Nate Geraci, komentoi se fondi mund të fillojë të devijojë nga vlera e tregut, duke përfshirë:

"ETF është i detyruar të marrë ekspozimin e drejtpërdrejtë të kostos së Bitcoin me kosto më të mëdha dhe më të mëdha pasi shkon më mirë në konturin e së ardhmes."

Lansimi i artikujve pretendues si ETF i Strategjisë së Valkyrie Bitcoin, i cili sigurisht do të fillojë tregtimin sot, si dhe VanEck ETF i cili pritet të tregtohet të hënën, 25 tetor, mund të zvogëlojë nevojën për fondin ProShares.

Siç është raportuar nga CryptoPumpLajme, ProShares ETF përfundoi duke qenë fondi i parë ndonjëherë që goditi 1 miliard dollarë prona nën administrim në vetëm 2 ditë. Ai mposhti një dokument 18-vjeçar të mbajtur më parë nga një fond me bazë ari që e bëri atë në 3.

Eksperti i moshuar i ETF i Bloomberg, Eric Balchunas, pohoi se energjia me siguri do të jetë ende e vështirë për të lënë në këtë moment.

“Sasia e jashtëzakonshme shumë e hershme në BITO e bën atë si një top bore që rrotullohet tatëpjetë, pasi likuiditeti si dhe pronat sjellin edhe më shumë likuiditet si dhe prona.”

Related: VanEck Bitcoin Strategy ETF ka të ngjarë të dalë javën tjetër pasi kostot e kriptove arrijnë në ATHs

Lexo artikullin:  El Salvador për të ndërtuar spital veterinar prej 4 milion dollarësh duke përdorur fitime nga besimi i Bitcoin

Balchunas gjithashtu supozon se suksesi i artikujve të së ardhmes së Bitcoin mund të shpejtojë autorizimin e një Bitcoin ETF të bazuar në spot.

"Si suksesi, performanca themelore e ETF -ve, ashtu edhe problemi i qartë i aftësisë së mundshme të së ardhmes mund të bëjnë që SEC të rivlerësojë ose ushtrojë një kurs për zonën."

Siç është raportuar nga CryptoPumpLajmet më 18 tetor, Grayscale aktualisht e ka pritur këtë, si dhe po përgatitet të transformojë Trustin e tij të shquar Bitcoin në një artikull të mbështetur fizikisht bazuar në tregjet e zonës.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju